| LostInDreams a întrebat:

Am o batatura najpa pe degetul de la mana, o am de ceva timp, dar nu trece:@. Nu e ca aia de la pantof, e tare, nu ma doare dar e fooooarteee incomoda. Ce sa fac sa scap de ea?(ceva naturist de preferat, nu stiu cand mai ajung la farmaciebig grin). Ms

4 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Încearcă cremă de gălbenele, sau orice cremă de mâini. În timp trece. Baftă!

Abh
| Abh a răspuns:

Aplici pe batatura usturoi pisat marunt, amestecat cu sare grunjoasa, aplici un plasture ca sa stea umed locul.Lasi cat suporti, repeti zilnic timp de o saptamana. In jurul bataturii, pune o crema grasa ca sa nu se irite pielea.

Răspuns utilizator avertizat
| BuBuRuZa_5540 a răspuns:

Este o planta numita "rostopasca", la ruperea tulpinii, aceasta secreta o substanta galben-portocalie.Iti dai pe batatura cat mai multa.La tipa "AndreeaRullz" ar putea fi neg! Nu bataiewinking! Incearca acea planta sau cu ceai de galbenele dar luat de la plafar si iti tii degetul in cana pana se raceste ceaiulhappy

Te PuPa LoRe:*:*:*