| teomili a întrebat:

Am o gramada de cosuri pe fata si nu stiu cum sa scap de ele. Am cumparat o solutie de tratament din ITALIA dar dupa trei saptamani nici o schimbare asa ca nu am mai folosit solutia. Aceasta actiune a dus la aparitia mai multor cosuri si eu chiar nu stiu cum sa scap de ele. Ma puteti ajuta? Mersi.

Răspuns Câştigător
| LoreBuff a răspuns:

Pai pentru inceput, nu te mai da cu solutii, nu sti cum se manefesta pe fata, si iti pot aparea mult mai multe[ca in cazul tau] foloseam si eu o solutie dar fara folos. Incearca cand esti la scoala sau afara, sa nu iti mai duci mainile la fata, pentru ca, chiar daca nu se vede suntem murdari si asa iar ne cresc cosurile. Poti sa te speli dimineata si seara cu apa calduta si sapun.Mie mi-a mers si nu mai imi ies asa multe. Sau ca sa nu se mai vada incearca cu fond de ten, le usuca happy

| teomili explică (pentru LoreBuff):

Multumesc. Ai primit funda.

| LoreBuff a răspuns (pentru teomili):

Mersii :*

| LoriLoL a răspuns (pentru LoreBuff):

Sa-ti treaca acneea cu fond de ten?! doamne cum poti sa spui asa o prostie? din contra pielea se imbacseste de la atatea cosmetice si apar mai multe cosuri.

13 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Te duci la dermatolog happy cremele astea din comert nu-s asa bune, pe mine doar crema de la farmacie prescrisa de medica m-a scapat de bubitele.cosurile ce or fi fost de pe frunte, desi un an de zile tot am incercat pe creme de la magazin.

| dragos9234 a răspuns:

Viziteaza un dermatolog

| Kazumi a răspuns:

Si eu eram la fel dar am gasit solutia.rezultatele apar in primele 3 zile.este o lotiune de fata ca o curata, ea se numeste Lara si costa 5-6 lei

| Cuniska a răspuns:

Fondul de ten o sa-ti faca pielea mai grasa, incearca sa te dai cu apa termala si zinerit, are efect garantat!

| Naturelle a răspuns:

Pure system de la yves rocher (am folosit eu este ff bunn) + masti facut de tine pe baza de iaurt happy

| Kukiux a răspuns:

Eu am folosit Brevoxyl zilnic si mi-au trecut, desigur usuca tare pielea deci trebuie sa folosesti si o crema hidratanta.(ex eu foloseam seara brevoxyl si dimineata crema hidratanta nivea pentru piele uscata).

| valentinpopescu a răspuns:

Asa cum a zis si lorebuff insa poti incerca o masca din 3 aspirine farmate amestecate cu cxateva picaturi de lamaie (2-3) si o lingura de miere timp de 15 minute de 2 ori pe saptamana...cosurile se usuca peste noapte si tot iti vor aparea dar vor fi mai mici si nu atat de rosiiwinking

| DomnisoaraSecreta a răspuns:

Spargele

| teomili explică (pentru DomnisoaraSecreta):

Normal ca le-am spart!

| LoriLoL a răspuns (pentru teomili):

Cea mai mare prostie sa le spargi.sa vezi peste cativa ani ce rosie o sa ai pielea si acele zone unde leai spart. dupa o sa ne intrebi ce sa faci sa nu ai tenul atat de sensibil.cel mai bun remediu e un tratament cosmetic de curatare, hidratare garantata.cosurile trebuie curatate din piele nu o sa iasa in mod miraculos cu creme.