| blackporcelain a întrebat:

Am o intrebare cam stupida dar pentru mine e foarte importanta, cum pot sa imi lungesc picioarele? vreau raspunsuri clare si concrete si nu vreau injurii sau pareri de 2 bani, pentru mine e foarte important, asa ca va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| lora3u a răspuns:

Baschet sau handbal. Acu depinde si cum te-a lasat mama natura, si ce varsta ai ...etc

5 răspunsuri:
| ElenaErika a răspuns:

Joaca bascket. Inainte sa joc basket aveam inaltimea 1.57 si ma deranja foarte tare ca eram scunda. Acum am 1.78. Crede-ma ca e cea mai buna solitie pentru picioare mai lungi. Si astfel faci si sport si te mentii si in forma. 100% va da rezultate. Succes!winking

| HanaPreda99 a răspuns (pentru ElenaErika):

Cati ani aveai cand te-ai apucat si in cat timp ai crescut? Esti fata, nu? happy

| blackporcelain explică:

Inafara de baschet adica am vazut ceva de exercitii aerobice pentru lungirea picioarelor, aveti siteuri?

| hb a răspuns:

Nu cred ca poti sa-ti lungesti picioarele... Desi este o operatie care se face in Franta parca, in care poate sa ti se faca sa creasca, dar nu mai mult de 8 cm. Iti taie putin piciorul, si iti introduce o chestie, si osul mai creste (am vazut si pe Discovery). Dar oricum da-ti seama ca e foarte scumpa. Daca esti in crestere poti sa faci baschet. Daca nu, poti purta pantaloni cu talie inalta, sa stii ca chiar creeaza iluzia de picioare mai lungi... Fundita :*?

| Haarp a răspuns:

Incerca un sport gen baschet sau fa exerciti aerobice, desigur se poate sa nu ai absolut nici un rezultat ori o sa dureze o vreme pana se vezi vreun rezultat vizibil.