| kzn00b a întrebat:

Ce pot pati daca nu am bani si nu pot plati o amenda in 48 de ore? raspunsuri cat mai clare si concrete dau funda

6 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Numai raspunsuri inadecvate. Uite cum sta treaba.Amenzile se duc la fisc daca nu sunt platite. Daca platesti in 48 ore platesti dor jumate din ea.Amenzile neplatite se trec in contul celui ce sa legitimat la sectia financiara adica la fisc, in cazul tau in contul parintilor.Acestia anual sunt obligati de fisc sa isi plateasca impozitele,taxele la masina, casa, etc.Ei cind ajung acolo la toate astea se adauga si amenda ta la total.Nu o vor putea contesta amenda deoarece nu au depus in termen legal contestatia si poate trebuia si ceva procese sa o anuleze, costisitor cred daca amenda este mica etc.

| mgtow a răspuns:

Se inmulteste, depinzand de infractiunea comisa vei plati o cantitate majora.

| AliceIDK a răspuns:

Suma se poate dubla, tripla. Lucreaza dragule! Dar cati ani ai?

| kzn00b explică:

Am 15 ani si mi-a dat amenda pur si simplu ca am amenintat pe cineva pe mess. ca il bat

| monstrulet a răspuns (pentru kzn00b):

Si politaiul ti-a dat amenda pe mess, sau ce? straight face

| DedeJam a răspuns:

Poti lucra pentru banii aia...Dar catzianii ai? confused