| Instagrama a întrebat:

Am o intrebare:cat costa curierul la o comanda de pe amazon happysau daca ati facut careva comanda la amazon cat costa taxele de curier astp rasp

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu iti aduce niciun curier comanda acasa.Amazon.com nu livreaza in Romania.Amazon.com.uk livreaza, insa taxele sunt puse in functie de fiecare vanzator diferit.La majoritatea articolelor poti sa ai si free shipping sau shipping-ul sa fie in jur de 5 lire.Dar plata se face in avans prin paypal si apoi peste cateva zile sau saptamani ai produsul chiar si in cutia postala sau la oficiul postal de care apartii.
Mai bine comanzi de pe ebay pentru ca este aceeasi chestie, doar ca trebuie sa alegi un vanzator din europa ca sa-ti vina produsul la posta normala, daca vanzatorul e din alt continent trebuie sa te duci la posta vamala ca sa-l iei.

| Cezar a răspuns:

Destsul de scump, depinde daca comanda e din USA, se pun taxele vamale, de port adica cu vaporu! In jur de 70 lei 100? Daca nu, te costa pana in 50 lei cred, cauta si tu pe google taxe vamale si iti vei da seama.

| Instagrama explică (pentru Cezar):

Din USA vreau sa comand...cam 100 de lei ah?

| TofanCristi a răspuns:

Din uk sunt in jur de 16 lire de colet dar la astea 16 nu mai platesti taxe vamale. Daca iei din sua va fi mai putin dar va trebui sa platesti taxe vamale la posta.