| blueberryblue a întrebat:

Am o intrebare legata de epiat happy Deci, l-a epilatul cu benzi de ceara imi apar bubite rosii si dureaza cam 2 zile pana dispar de tot. Intrebarea este, daca as folosi epilatorul, ar fi la fel?

5 răspunsuri:
| mysteriouswoman6905 a răspuns:

Nu stiu decat un singur lucru despre epilatul cu ceara:este extrem de dureros. Daca te faci cu epilatorul acele puncte rosii trec cam in max 30 min.Eu ti-as recomanda crema de epilat. Dupa parerea mea este cea mai buna.
Sper ca te-am ajutat!

| curioasa01 a răspuns:

Nu ai de unde să ştii până nu încerci pentru că pielea fiecăruia reacţionează diferit. Fă un duş şi după aia încearcă epilatorul; apoi foloseşte o cremă calmantă... asta poate că opreşte eventuala iritaţie. În plus, după ce aplici crema, lasă pielea să-şi revină o vreme.

| Naze a răspuns:

Epilatorul ...iti face mai rau bubite si te doare foarte tare deoarece iti ai firul de par de la radacina dar avantajul este ca o luna nu mai trebuie sa te epilezi

| rainbowgarden a răspuns:

Posibil.De exemplu mie imi apar bubite rosii de la epilator dar de la benzi nu.Incearca si cu epilatorul iar daca se intampla la fel foloseste lama.Fiecare are o piele diferita si de aceea trebuie sa ne cautam metoda de epilat potrivita pentru noi.Succeswinking

| améliee a răspuns:

Da. Trebuie sa te dai cu o crema dupa si iti mai trec.