| IateyourCookie a întrebat:

Hay daca ma epilez cu bigul imi apar acele bubite rosii, asa ca nu am mai folosit, in schimb aseara am zis sa incerc cu ceara, dar tot mi-au aparul acele bubite. Mama zice sa incerc cu epilatorul, dar nu vreau pentru ca doare prea tare si nu suport.Deci in concluzie. Ce as putea folosi dupa ce ma epilez cu ceara?

Răspuns Câştigător
| Timea14 a răspuns:

Eu ma fac cu benzi epilatoare de la farmec. Am incercat si crema depilatoare, dar cu crema creste mult mai repede decat cu benzi. Am auzit ca primele dati doare cu epilatorul dar dupa ce te obisnuiesti nu mai doare asa tare. (Epilatul cu epilatorul dureaza 2-3 saptamani.) E cel mai bine sa te epilezi seara pentru ca atunci cand te vei trezi bubitele nu vor mai fi. Incearca gelul de dupa epilare de la Farmec! Te-am pupat si sper ca ti-am fost de folos.

2 răspunsuri:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna Incearca cu crema depilatoare. Iti hiderateaza pielea si e mai buna. Da-ti cu pudra dupa ce te epielzi.
Pup

| DιιιάLøvєs1Dツ a răspuns:

Pai nu te epila cu cearahappy...incearca cu crema epilatoarewinking, este imopsibil sa te iriti de la ea, sau sa iti apara bubite tongue