| Andreea1095 a întrebat:

Mi-a spus o prietena ca daca pana acum m-am facut doar cu lama pe picioare si acum merg la un salon sa ma epilez cu ceara calda imi va creste inapoi intr-o saptamana.E adevarat?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i adevarat!
Ceara mareste perioada de crestere a parului, din cauza ca smulge parul din radacina, pe cand rasul nu face altceva decat sa taie parul de la suprafata pielii, de aceea si iese atat de repede inapoi.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E proasta laughing Dupa 3 saptamani sau chiar o luna creste cand te epilezi cu ceara, indiferent cu ce te-ai epilat inainte.

| Sfaterly a răspuns:

Nu, nu este adevărat. laughing
Stai liniștită. :*

| Adiadelaqwerty a răspuns:

Bună, nu, stai calmă, nu creşte aşa repede. Va creşte în cam 2-3 săptămâni.

| Crista27 a răspuns:

Nu,nu este adevarat. Si eu m-am epilat cu lama si am fost la salon, parul a crescut abia dupa 2 saptamani