| gami a întrebat:

Am o intrebare pentru fete:Este normal ca la varsta de 12 ani sa nu am sanii mari? Fetele de la scoala sunt de aceeasi varsta cu mine si au sanii mult mai mari decat mine... Funda

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E normal, o sa vezi ca peste un timp vei fi si tu mai dotata doar ti s in crestere

| strawbbery98 a răspuns:

Da, este normal am si eu colege la fel cu sanii mai mari ca ai mei si am 14 ani.

| IsJustMe007 a răspuns:

Mda..eu am 15 ani si aproape nu amlaughingwinkingo sa-ți crească

| DyNo a răspuns:

Nu ai de ce sa te ingrijorezi. Fiecare ar ritmul sau de crestere si desvoltare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde foarte mult de structura ta si de cum se dezvolta organismul tau.

| Lia09 a răspuns:

Da, este normal. Stai linistita, nu ai de ce sa-ti faci complexe si sa te simti prost sau inferioara celorlalte. Fiecare fata se dezvolta in ritmul ei si atat cat poate. Cresterea lor depinde si de aparatia menstruatiei. Unele fete ajung la o varsta inaintata si tot nu au parte de sani mari, fiindca asa sunt structurate. Fiecare are ce-i da Dumnezeu si trebuie sa fim multumiti de cat avem!

| Fiorella18 a răspuns:

Fiecare organism este diferit; organismul unei fete se dezvolta mai repede si al alteia mai tarziu, nu este nici o problema, stai linistita. Ai abia 12 ani, corpul tau are timp sa se dezvolte, pana la 18 ani! Sunt fete care se dezvolta incet incet, altele mai tarziu si dintr'o data, altele prea devreme, fiecare cu ritmul ei!

| oanaoana_8643 a răspuns:

Off toate va plangetii ca nu am cur ca nu am sanii ca sunt prea slaba... e mai bine asa decat cu 50 kg o groza de par in cap [f des] cu talia de 28 la pantaloni si 1 50 cm va dati seama cum arat..ca o fraiere straight face