| AleXisAleXis a întrebat:

Am o intrebare pentru fetele cu parul cret sau cele care stiu despre asta.
Cum va ingrijiti parul cret? Ce produse folositi in timpul spalarii si dupa spalarea parului?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.

Parul meu este ondulat dar are obiceiul exact ca parul cret sa se umfle, sa se aspreasca, sa arate urat.
Eu sampon in acest moment am wash&go cu fructe, drept balsam folosesc o masca de par de la kallos cu argan. sunt multumita de aceste produse.
Azi am iesit la cumparaturi si am schimbat "placa", mi-am cumparat samponul syoss glossing (bidon transparent, roz) si balsam de par kallos
http://www.femeia-deasupra.org/......-despicat/
L-am mai folosit si este foarte bun. parul nu mai arata infoiat si hraneste bine parul!

Sampon am luat syoss ca am auzit ca este foarte bun si eu in general cu sampoanele pentru stralucire ma impac foarte bine (am avut elseve, nivea etc)
Mai pun si masti (30 min) cam o data pe luna)
pa-pa

| AleXisAleXis explică (pentru anonim_4396):

Si dupa ce iti speli parul nu folosesti nimic?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AleXisAleXis):

Nu. daca vrei sa folosesti ceva iti recomand un spray pentru netezire.

Dar in schimb folosesc mult balsam