| despina17 a întrebat:

Am o intrebare urgenta va rog sa raspundeti parul meu e ciocolatiu miere cu reflexi de portocaliu si blond miere si vreau sa imi vopsesc la varfuri blonda si m-am gandit ca daca iau cea mai deschisa nuanta de blond o sa iasa pe parul meu un blond deschis cu toate ca pe cutie se recomanda pe saten ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Alexnoname a răspuns:

Hm... nu cred ca are ceva daca nu ai musai parul saten. Sfatul mau ar fi ca daca ai parul lung, vopseste doar putin din varfuri. In caz ca ceva nu merge bine sa te tunzi eventual.

4 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Mai bine cumpara o pudra de decolorant si aplic-o la vârfuri, cand vezi ca ai ajuns la culoarea dorita te speli.
Nu se intampla nimic daca o folosești odată!

| Tzukushi a răspuns:

Eu mi-as face suvite blonde

te astept pe siteul meu de frumusete

http://www.sfaturilemariei.com/

| AlexaaBws a răspuns:

Daca ai de gand se te vopsesti acasa, nu o face! Asa am facut si eu, mi-am vopsit parul la varfuri blond iar peste el roz, ca tot am vrut varfuri roz. Tin sa mentionez ca parul meu era destul de lung. Dupa ce m-am vopsit, la vreo 2 luni mi se rupea parul de la jumatate si o trebuit sa il tund de acolo, iar acum il am foarte scurt sad

| AlexandraPink a răspuns (pentru AlexaaBws):

Inseamna ca nu ai procedat corect cu vopsitul sau vopseaua era de proasta calitate. Eu ma vopsesc acasa de mai bine de un an pe tot parul si este sanatos ca la inceput.