| Happiness14 a întrebat:

Am o mare problema :/
Deeci...am auzit de mitul cu pasta de dinti...cum ca daca ti-o aplici pe Coșuri ele dispar...
Si aveam un cos (intre sprâncene) de care nu mai scăpam, asa ca mi-am aplicat mai multe seri la rând pasta de Dinți pe Cos...
Ieri dimineata, cand mi-am luat pasta de Dinți de pe Cos, am vazut ca mi-a apărut ceva (ca o iritatie)...e ca o bulina, destul de mare si roșie...
O am de ieri dimineata...si parca s-a mai deschis umpic la culoare...
Acum, întrebarea mea este...o sa-mi treacă? Adica, nu o sa-mi rămână ceva urme? Tre' sa ma dau cu ceva ca sa-mi treaca? O crema sau ceva...
Chiar încep sa ma îngrijorez...nu vreau sa ramân cu aceasta pata pe fata... sad
Multumesc!

14 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Alergie sau dermatita periorala.
http://therhythmofheels.wordpress.com/......xperiment/
Las-o in pace, nu mai pune nimic! Nici macar mana. Daca nu trece in 4-5 zile du-te la doctor...

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Și pasta de dinți, aplicată pe coșuri, unii o suportă, alții nu. Depinde de organism, fiecare răspunde în felul său, tratamentului. Tu ai făcut doar o iritație, atâta tot. Iritația se va retrage. Clătește-te cu apă rece și evită, pe viitor, aplicarea ei. Nu vei rămâne cu niciun semn. Nici măcar nu trebuie să-ți faci griji.

| Jipa95 a răspuns:

Bine zis. ''Mituri''.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit ca aplicarea urine peste aplicarea pastei de dinti face minuni. Hm...

| YoDenii a răspuns:

Nu te ingrijora ..este o iritatie de la compozitia pastei..probabil esti alergica..insa pentru cosuri eu fac urmatoarele : in fiecare vineri imi aburesc fata (tin capul deasupra unei craticioare cu apa fierbinte) timp de vreo 5 minute. Dupa asta, iti scoti punctele negre. Cosurile nu vor mai aparea daca nu ai puncte negre. tongue

Sper ca am fost de folos.

| AnnaaaMaria a răspuns (pentru YoDenii):

Coșurile nu au absolut nicio legătură cu punctele negre laughing). Punctele negre se formează de la impurități, iar coșurile vin „din interior", rareori fiind de la reacții alergice la anumite substanțe, dar de cele mai multe ori sunt rezultatul hormonilor

| YoDenii a răspuns (pentru AnnaaaMaria):

Impuritati,bacterii. Cand bacteria ramane fara oxigen ataca celulele sanatoase pentru oxigen. Si asa se formeaza cosurile. laughing

| AnnaaaMaria a răspuns (pentru YoDenii):

Nu au nicio legătură straight face

| YoDenii a răspuns (pentru AnnaaaMaria):

Tine-o pe a ta. laughing

| AnnaaaMaria a răspuns (pentru YoDenii):

și tu pe a ta. impuritățile din mediul înconjurător nu au nicio influență asupra hormonilor

| YoDenii a răspuns (pentru AnnaaaMaria):

Am zis eu ceva de hormoni? aia e alta treaba. eu am zis de bacterii straight face Doamne. laughing

| AnnaaaMaria a răspuns (pentru YoDenii):

Vezi că te contrazici singură? ai zis că dacă n-ai puncte negre, n-ai nici coșuri, damn

| YoDenii a răspuns (pentru AnnaaaMaria):

1.Da-ti o palma.
2.Mai da-ti una.
3.Citeste toata conversatia.
4.Mai da-ti o palma.
5.Si inca una.

| AnnaaaMaria a răspuns (pentru YoDenii):

Lasă, trăiește acolo în lumea talaughing)