| anonim_4396 a întrebat:

Am o problemă de vreo 3 ani. mi-au apărut mai multe puncte albe, mici, pe față și sub ochi.
Am încercat să scap de ele înțepându-le cu un ac sterilizat, însă mama mi-a spus că ar putea rămâne semne, plus că îmi este foarte frică să nu mă înțep în ochi, punctul fiind mult prea aproape de el.
Am mers și la o cosmeticiană și a spus că nu are ce să facă, vor trece singure(huh?!). Adică. dacă în 3 ani nu mi-au trecut, să mai aștept vreo 10?!
Sunt sigură că există multe persoane care au aceste puncte albe, așa că am apelat la TPU.
Help?! happy

1 răspuns:
| AweSomee a răspuns:

Si eu am cateva puncte albe la zona tamplei. sut "cosuri sub piele" eu asa stiu ca se numesc. ca nu stiu termeni din astia mai noi blushing. asa. eu le "storc" cu unghiile. nu doare. nu nimic. ies foarte usor. nu te doare. si nu cred ca raman semne. incearca si tu. nu sunt doctorbig grin n-are cum sa nu aibe ce sa faca. de ce mai e doctor atunci. fie.