| mellisa_1721 a întrebat:

Am o problema in cazul epilarii.am incercat prima data cu crema depilatoare dar am folosit-o cum a scris si misa produs o iritatie pe piele de mi s-a facut o rana de numa. ce imi recomandati? bicul, sau ceara?

Răspuns Câştigător
| Deiiu26 a răspuns:

Dupa ce tiai terminat epilatul cu crema este bine sa folosesti un balsam de dupa epilare, dar eu cred ca e mai sanatos sa te epilezi cu ceara si benzi, e mult mai dureros dar e mai bine si fa-o la salon nu acasa deoarece daca te epilezi tu singura va fi mult mai dureros. Uite aici alte cateva sfaturi despre epilat: http://www.acasatv.ro/......spune.html

5 răspunsuri:
| Aly28 a răspuns:

Ai pielea sensibila, iti recomand sa te duci la salon daca vrei sa te faci cu ceara, sau cu lama acasa.desi nu e cea mai buna solutiehappy

| Afdsa a răspuns:

Bună,depinde de la om la om.De exemplu eu mă irit dacă mă fac cu bicul, aşa că folosesc ceară depilatoare de la Veet şi în caz că mai rămâne câte un fir ici-colo îl iau cu bicul. Baftă!

| SimmvonD a răspuns:

De ce nu folosesti epilatorul?
Te-as sfatui sa incerci cu ceara, asta daca suporti durerea happy
Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Meli2000 a răspuns:

Crema epilatoare e ce-a mai rea deoarece creste dupa aceea parul excesiv! Incearca ceara cu folie!

| BuBuLoi21 a răspuns:

Incearca o crema pe o portiune mica si daca nu te iriti poti folosi crema. e usor de folosit si xcum e mai buna decat bicul pentru ca dupa ce te faci cu el creste mai repede si mai urat si nici nu dureaza.