| maria_6679 a întrebat:

Am o problema.Inainte nu aveam nici o problema cu parul meu, era putin aspru deoarece este si putin ondulat insa statea mereu foarte bine insa de cateva saptamani il spal si a doua zi e foarte foarte moale si se ingrasa imediat.Stiu ca nu e bine nici sa il spal mult prea des asa ca ce altceva as putea face sa fie la fel ca inainte? prefer sa fie aspru si sa reziste decat asa.Va rog ajutati-ma si va dau funda!

Răspuns Câştigător
| DannaK a răspuns:

Tinctura de ardei iute de la dacia plant si spray cu ardei iute de la cosmetic plant.le gasesti la plafar. nu numai ca parul tau va creste repede, dar firul se va ingrosa si parul va fi normal.

4 răspunsuri:
| stefioctavia a răspuns:

Pai parul tau e deteriorat, incearca ca sunt tot felul de creme pentru par deteriorat la farmaciesi spala-te cu acelasi sampon care il foloseai inainte si daca nu merge cauta tot asa un sampon pentru par deteriorat ca sunt pe la farmacii.

| AAMTeq a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi sintuatie ca a ta. Incearca sa folosesti si balsam si o crema pentru par. Si sa nu schimbi samponul! Sa il folosesti pe cel pe care il foloseai cand iti statea bine. Daca tot nu apar rezultate consulta un specialist.

| FloryBhăy a răspuns:

Pai foloseste acelasi sampon cu care te spalai inainte, parul tau se obisnuise cu acel sampon daca l-ai schimbat inseamna ca asta e cauza problemei!

Răspuns utilizator avertizat