| Ghr_Razvan_1996 a întrebat:

Am si eu o "problema" cu parul, ii aspru si des si trebuie sa ma clatesc de n ori ca sa fie putin mai moale si sa scap de matreata si tot ma plictisesc tot ma spal ma clatesc ma spal ma clatesc... rolling eyes, daca puteti sa imi recomandati ceva(sunt baiat)

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Incearca head and shoulders antimatreata

| BiuL a răspuns:

NU inteleg exact ce faci tu. Trebuie sa te samponezi odata sau de ori cu sampon cam cat iti incape in palma si apoi sa te clatesti vreun minut cu apa, in timpul ambelor operatiuni sa iti masej pielea capului cu buricele degetelor. La sfarsit poti sa dai un jet de apa mai rece si daca ai parul aspru foloseste un balsam hidratant, daca e des du-te la frizer sa il mai fileze.

| ellutza a răspuns:

Nu e nici de la sampon, nici de la apa. Ai nevoie de o masca de par sau conditioner [balsam]. O sa iti lase parul moale, usor de pieptanat si parfumat. Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema dar cu timpul a disparut am inceput sa folosesc un singur tip de sampon "johnson's baby shampoo" pentru copii, apoi il clteam de mai multe ori cu apa fierbinte si imi uscam parul cu feonul foarte bine apoi imi puneam o caciula ca sa mi se aseze parul sa stea mai strans happyeu fac baie doar dimineata la caphappy

| Ade123456789 a răspuns:

Un balsam si dca esti baiat nu te mai clati pana iti iei toata spuma, mai lasa putin numai cat sa se i-a cu prosopul si nu folosi wash&go pentru ca o sa ai mai multa matreata...cel mai bine ar fi un sampon si un balsam anti-matreata

| Doar_Gelu_1994 a răspuns:

Salut, incearca sa folosesti samponul wash&go...eu aveam aceeasi problema si acum am scapat de ea.tongue