| maria_6679 a întrebat:

Am o problema.Inainte nu aveam nici o problema cu parul meu, era putin aspru deoarece este si putin ondulat insa statea mereu foarte bine insa de cateva saptamani il spal si a doua zi e foarte foarte moale si se ingrasa imediat.Stiu ca nu e bine nici sa il spal mult prea des asa ca ce altceva as putea face sa fie la fel ca inainte? Ma spal cu acelasi sampon si de aceea nu inteleg schimbarea. prefer sa fie aspru si sa reziste decat asa.Va rog ajutati-ma si va dau funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Samponul nul schimba! ai invatat parul asahappy o saptamana tine-l prins si nul spala deloc! vei vedea rezultatehappy si la utima clatire clateste-l cu otet diluat in apa 9un pahat jumate la un litru)! parul nu va mirosi a otet, va mirosi a curat. Iti va lasa parul frumos, usor de descurcat, si nu se va mai ingrasa! iti recomand cu caldura aceasta metoda

3 răspunsuri:
| MLSS a răspuns:

Si eu am probleme u parul gras. Este foarte greu sa scapi de asta. Trebuie sa te speli cat de rar poti chiar daca este gras...Sa nu folosesti balsam si sa nu bagi mana in ele prea des.
te pupp sper ca te-am ajutatt :***

| Mike959 a răspuns:

Exact cum ai zis, nu este bine sa-l speli foarte des, eu iti recomand folosirea in situatia de fata a unui balsam de par, care-ti face parul dupa utilizare moale! happy

| Soowhaat01 a răspuns:

Pai, si eu am parul putin ondulat.

Poti sa te spali macar 1-2 pe saptamana, ca sa nu mai ai prea multe probleme cu el.Intr-adevar, nu e bine ca sa il ai nici prea umflat.E mai frumos asa... tare dar sa reziste.

Mai bine te-ai da cu fixativ dupa ce iti iei prosobul de pe cap, [ in caz de nu te dai cu feionul ].

Bafta!