| RibbellaaInk a întrebat:

Am o relatie de un an si...3 luni pe 28 luna asta.happy tinem foarte mult unul la celalalt chiar daca el este in Ploiesti ne vedem destul de des...da ne si certam credeti ca-i bine sa continui cu relatia?

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

In orice relatie mai exista certuri minore dar tu fa cum crezi ca e mai bine, din cate mi-ai dat de inteles nu prea te mai intereseaza relatia asta sau mai bine zis cam incepi sa te plictisesti

| Caro34 a răspuns:

Daca ai scris pe TpU dupa ce va certaserati, atunci sa stii ca intrebarea ta nu are valoare fiindca era sub semnul acelei certuri. De obicei, cand suntem tristi, incepem sa ne indoim de tot (de noi, de cei de langa noi) insa apoi ne revenim. Treburile de suflet, iubire, relatii sunt speciale fiindca suntem unici si fiecare traim in felul nostru totul! Tu esti cea care hotaraste - ti-ar placea sa ai apoi regrete fiindca eu sau altcineva ti-a spus ceva si tu ai urmat ceea ce noi ti-am spus? Eu am o vorba - daca ma lovesc eu, atunci sa ma doara ca nu m-am pretuit, dar daca ma impinge cineva, din greseala, atunci sigur nu meritam durerea! Stii, oamenii au uneori si pase proaste, ia pauza, relaxeaza-te si pune-te si in locul celuilalt - raspunsul va fi surprinzator! Toti avem motive si toate-s bune, dar tot de aceea ne mai despartim, apoi revenim la vechile relatii fiindca am investit in ele! Capul sus si lupta cu: credinta, iubire, incredere, daruire etc! Numai bine!

| Katoky a răspuns:

Buna!
Asta doar tu poti decide!
Fa cum te indruma inima!
Te pup!

| justyoung9 a răspuns:

Daca certurile sunt minuscule si voi chiar simtiti ceva, nu e problema

| DeeaSiAjunge a răspuns:

Daca ai ajuns sa intrebi aici, e clar ca nu esti fericita in relatie. Daca ai fi fericita, nu ai mai avea dubii. happy
Relatiile la distanta sunt complicate si e nevoie de foarte multa incredere si de siguranta ca asta e ceea ce iti doresti. As putea sa iti spun si eu : asculta-ti inima, fa ce simti, blah blah, dar nu stiu cat de mult te-ar ajuta.
Gandeste-te, totusi, ca e un an si ceva. Daca ati rezistat atat, de ce ai vrea sa renunti acum? Ce te face sa fii nesigura? Orice relatie are certuri si imperfeciuni, important e ca reusiti sa treceti impreuna peste ele. happy

| Daniela_Irimia_1985 a răspuns:

Raspunsul este doar la tine :) Analizeaza bine ce simti si mai ales ce asteptari ai pe termen lung. Iti recomand sa citeste cum poti avea relatii bune cu cei din jur si mai ales cu partenerul de viata http://www.gandeste-pozitiv.ro/categorie/relatii/

| Victor_Panescu_1962 a răspuns:

Fa ce iti zice inima, ce simti fata de el si mai ales ai grija sa nu te insele, nu de alta dar dupa o sa iti fie mai greu "sa-i dai papucii" si o sa se desfasoare altfel si... oricum cred ca ai inteles ideea, mai pe scurt:
Incearca sa fii descreta si neutra un timp pentru al supraveghea, apoi daca vezi ca e fidel fa ce iti zice inima(ce simti fata de el asa sa procedezi dar sa nu exagerezi cu supracvegheatul)