| Sawarekh a întrebat:

Am observat cateva fire de par pe fata, unele au aparut mai sus de obraz cum ar veni.
Nu as vrea sa ma fac cu masina sau cu lama de ras deoarece am auzit ca apar si mai multe fire, exista o solutie pentru asta?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da.
Solutia este ca incepi sa fii "barbat".
Barba este semnul Barbatilor.

| Sawarekh explică (pentru Bula):

Nu o sa imi las barba, poate doar maxim cu nr 1, dar asa am deja trasaturii caracteristice unui barbat.

Poate sa isi lase restul barba, sa para maimute cu buletin, eu nu o sa fiu asa.

| RxTx a răspuns (pentru Sawarekh):

Exista si crema epilatoare dai cu o crema si gata topește firele de par
Le dizolvă

| RxTx a răspuns:

Ma gândesc că este o utopie o superstiție.
Dar daca este atât de răspândită
Orice poveste are și un sâmbure de adevăr.
Așa că ai putea să le zmulgi

Sau să cumperi o mașină de epilat pe picioare care are un arc care prinde firele in el si le zmulge.

Sau cu ceară de unică folosință

Sau cu penseta este cel mai rapid cel mai ieftin
Cel ai practic

| relian a răspuns:

Nu apar mai multe fire daca le tai cu lama, ori cu masina, firele alea de fapt is acolo, dar ca unele din ele, datorita stiu si eu carei cauze pleaca si cresc mai mari decat ar trebuie sa fie.

Asta este un semn ca ai ceva ani la bord laughing cand treci de 30-35 de ani deja organismul incepe sa dea rateuri, la unia poate si mai devreme, ori poate se activeaza anumite chestii si la varsta mica.

Ce poti sa faci? Cel mai indicat este sa smulti acele fire, asa or sa creasca mai greu, daca le tai, rapid o sa si creasca si se si vad.

Daca ai doara 2-3 fire, le smulgi si asta e metoda cea mai buna in cazul asta.
Sa faci sa dispara pentru totdeauna acele fire, nu prea ai sanse, timp si bani irositi aiurea.Si eu am 2 sau 3 fire cum zici tu, le smulg cand, sau dupa ce ma rad si aia e tot.

| Sophieka a răspuns:

Mergi la farmacie, in Kaufland sau magazine precum DM. Vei gasi de la firma Farmec, benzi depilatoare pentru fata.

Barbatia nu sta in par, si daca e inestetic, mai bine il dai jos.

| Sawarekh explică (pentru Sophieka):

Este complet inestetic, e scarbos.
Nu pot accepta sa ies asa pe strada chiar daca unele femei sunt atrase de barbati cu blana.