| Dalilah a întrebat:

Am 13 ani si ar trebui sa ma epilez pe picioare. Stiu ca mai exista intrebari de genul, si am citit raspunsurile. Nu as vrea cu crema depilatoare deoarece am inteles ca este cam acelasi lucru ca lama. Creste la fel de repede? As dori o solutie, care sa ma tina mai mult.

Multumesc >big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa "investesti" intr-un epilator. Nu costa chiar asa mult si iti poti alege unul cu racire sau alte metode ca sa nu te doara. Prima data intr-adevar este mai dureros, dar pe urma o sa fie mult mai natural. Este mult mai practic decat sa te faci cu ceara (chiar daca te faci acasa), dar are si dezavantajele lui. Daca te-ai face cu ceara, ai avea mai putine fire crescute sub piele, dar ai da o gramada de bani pe saloane tongue
Eu ma fac cu un epilator de la Braun si deja mi s-a rarit parul considerabil.

13 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Ceara rece sau calda si epilatorul tin cel mai mult happy

| TraficDeMentosane a răspuns:

"ar trebui sa ma epilez" deci cu epilatorul happy
Bye wave

| Cristary a răspuns:

Cu aparat de ras Braun Silk'epil. http://www.google.ro/......tp?/imgres r:11, s:0&tx=114&ty=88&biw=1024&bih=576
E bun! Pa! :*

| RoxanaCher a răspuns:

Pai eu m-am epilat inainte sa plec la mare cu ciara! E destul de bine.Si mama mi-a spus ca pe ea a tinut-o ca vrea 2-3 luni! Dar cel mai bine ar fi sa mergi la cosmetica sau sa o rogi pe mama ta pentru ca s-ar putea sa te doara prea tare. Dar, cum vrei tu. Uite:
Deci cumperi ciara epilatoare de la magazin si niste benzi epilatoare. Pui tubul de ceara la incalzit intr-un ibric cu apa pana se topeste ciara, apoi il scoti si-l lasi putin la racit ca sa nu te oparesti. Apoi intinzi ceara pe picior(nu pe tot piciorul de odata) si pui banda pe portiunea de unde ai intins ceara apoi o iei repede(ai grija, doare putin!) si tot asa pana iti razi tot parul! De preferat ar fi sa ti-l razi pana la genunchi dar este alegerea ta! Sper ca te-am ajutat!

| loveee a răspuns:

Te poti duce la salon
te face cu ceara
fetele de acolo au experienta si te fac ff bine
baftawinking

| catty443 a răspuns:

Nu cred ca esti acelasi lucru` cu lama.verisoara mea s`a facut cu crema depilatoare si nu creste chiar foarte repede :]
acum depinde ce crema folosesti. da` oricum, nu fa` prostia sa te faci cu lama laughing crema depilatoare sau aparatul.eu altceva nu mai stiu.

| anazoe4ever a răspuns:

Un cuvant pentru tine:EPILATOR big grin

| addflo a răspuns:

E simplu, epilat cu ceara. Mai ales ca e prima data ar trebui sa te tina vreo 2-3 luni efectul.

| Criss001 a răspuns:

Sincer cea mai buna e ceara ori ce-ar zice ceilalti lama si celelalte lucruri tot ce fac este sa iti creasca mai des si mai mult par da dureaza ceva mai mult dar nu mai mult de o jumatate de ora...si da doare dar doar la inceput te faci o data de doua ori si te obisnuiesti acum faci cum crezi ca e mai bine...mult norocwinking

| Flory_2276 a răspuns:

Epilatorul sau ceara. Poate vrei ceva care sa nu doara, dar sincer...Nu gasesti alte solutii.Bafta!

| Adelasa a răspuns:

Exista si bigul care te poate ajuta dar unul foarte bun de ex nu Gillette acela clar nu e bun. Ca sa te epilezi cu bigul trebuie sa te speli cu apa calda in locul unde vrei sa te epilezi dupa aceea te freci cu sapunul si te faci cu bigul sper ca am fost de ajutorhappy
funda?love struck

| Dalilah explică:

Am uitat sa spun... dau fundita happy

| albalaportocala a răspuns:

Poti sa te dai si cu apa