| Laurretta a întrebat:

Am ochi căprui și părul șaten deschis, ce machiaj aș putea folosi pentru a-mi le accentua? și pentru buze(le am subțiri)?

Răspuns Câştigător
| alinoovsky a răspuns:

Salut! Parul saten deschis da impresia unui ten tern, astfel trebuie iluminat in culori neutre si in tonuri vii.Pentru ochi,incearca nuante precum:bej,maro,caramiziu,bronz,bleumarin,mov,indigo,violet,pruna, verde-masliniu si inchis, negru.Ar trebui sa eviti verdele deschis, bleu, lila si griul. Poti folosi un eye-liner de nuanta rosiatica.Pentru obraji incearca nuante de roz pal sau roz-auriu, iar pentru buze, maro-roz si roz zmeura. Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Încearcă nuanţe de roz deschis şi portocaliu deschis.

| LexaPerplexa a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie ca si tine.
La ochi ar cam trebui culoarea mustarului sau daca ii ai spre verde foloseste cremul si la buze o culoare inchisa, un maroniu ti le-ar face mai mari.winking
Sper ca te-am ajutat. happy