| Lala18 a întrebat:

Am ochii mari, albastrii-gri, parul blond si tenul f alb si nu stiu exact ce machiaj sa folosesc. Aveti un sfat? Ce m-ar putea avantaja(sa nu imi faca ochii si mai mari )? Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| Purcelus a răspuns:

Ochii albastrii in general degaja lumina, seninatate si bucurie si nu pot trece neobservati de privirile celor din jurul tau, iar un ten alb ii scoate si mai mult in evidenta.Iti sugerez sa folosesti un fond de ten cu 2 nuante mai deschise si sa nu folosesti deloc, absolut deloc fard de obraji, caci iti strica frumusetea naturala. Daca ai buze subtiri opteaza pentru un glos/ruj deschis sidefat, iar daca ai buze groase un visiniu spre roz.La ochi incearca sa folosest farduri in nuante reci preferabil mov, negru sau indigo, iar daca vrei sa-ti maresti ochii fa-ti o codita cu dermatograful. Sper sa-ti foloseasca sfatul meu! Numai bine!

5 răspunsuri:
| missbee a răspuns:

NU folosi machiaj smookey, pentru că acel tip de machiaj măreşte optic ochii.
dacă vrei cu adevărat ca ochii tăi să pară mai mici, deşi nu înţeleg de ce, conturează-i cu negru sau cu o culoare închisă, pe pleoapa interioară şi sus şi jos. nu folosi rimel, şi aplică machiaje care să lungească ochii, iar astfel vor deveni mai înguşti. poţi să le faci şi o codiţă la capăt, ar arăta super.

şii să ştii că eşti frumoasă şi pariez că ochii tăi sunt superbi. am o boală pe ochii gri. love struck

| gabitza_6878 a răspuns:

De ce sa nu-ti faca ochii si mai mari? mie imi place ca machiajul sa imi faca ochii sa para cat mai mari, chiar imensi :))
ar merge un machiaj smokey din culori deschise
uite : http://www.youtube.com/watch?v=KzgdYmfK1B8

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lala da-mi id+ul tau sa vbhappy