| danyelle_5059 a întrebat:

am si eu o intrebare pentru revelion ce machiaj sa folosesc? am ochii albastrii deschis si nu stiu ce machiaj sa aleg daca aveti sugestii multumesc.

Răspuns Câştigător
| addicting a răspuns:

Buna
Eu nu am ochi albastrii dar te pot ajuta...
Deci chiar daca este revelion si toate fetele folosesc machiaje care sa iasa in evidenta, parerea mea este ca pentru ca suntem tinere si suntem frumoase si mai naturale poti folosi ceva mai nude adica nuante mai naturale, mate nu acele farduri cu sclipici si mai stiu eu ce strasuri.

So... poti folosi un anticearcan daca ai probleme cu cearcanele si chiar daca nu ai felul asta de probleme el lumineaza ochii si machiajul se vede mai frumos
apoi un fon de ten dar nu prea mult... putin blush ce culoare iti place tie, fard de ochi bej, auriu dar nu auriu din ala cum folosesc pitipoancele ci ceva de genu:http://www.google.ro/......tp?/imgres r:28, s:27&biw=1400&bih=809
cu cat mai discret cu atat mai elegant
apoi poti folosi un rimel negru, desigur si daca esti mai rockerita poti folosi tus negru si chiar si creion apoi pentru ca este revelionul si ti se permite uita te lipgloss si foloseste un ruj mat in nuante cat mai feminene care sa nu dea in penibil
Cel putin eu asa as folosi caci ochii albastri sunt frumosi si nu trebuie sa fie ascunsi de o tona de fard mov, verde, mai stiu eu ce nuante nenaturale si sclipici.

5 răspunsuri:
| CarmenR a răspuns:

Iata cateva sugestii: http://www.karena.ro/......e_din_2010 Distractie placuta!

| OliviaHoran a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=xweZpvtXZto
Ai mai multe video-uri acolo. Sper sa-ti placa :)
GossipGirl