| Livlivliv a întrebat:

Am parul blond-aramiu, decolorat de 2 ori si vopsit. Daca as incerca sa ma vopsesc peste 1 luna sau 2, un saten inchis.un castaniu,as avea sanse sa imi iasa culoarea dorita si de durata? Ma refer sa nu iasa apoi culoarea si sa se ajunga tot din ce in ce mai deschis. Castaniul ar avea intr-adevar o influenta puternica si astfel s-ar pastra noua nuanta contrar celei trecute? Va rog, daca ma puteti ajuta.

4 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Ai şansa să-ţi iasă culoarea dorită,dar ai şi şansa de a-ţi strica părul(chiar şi peste două luni).L-ai decolorat de două ori,şi apoi l-ai vopsit,e mult,totuşi, iar ca să-l vopseşti iarăşi în întregine, se va strica, dar dacă te interesează doar culoarea, atunci e ok.

| Livlivliv explică (pentru faramatania):

Oare mastile de par, mai exact un tratament complet, l-ar putea proteja? ps:multumesc pentru raspunsul de mai sushappy

| Livlivliv explică (pentru faramatania):

Eu imi doresc sa revin la culoarea naturala si de aceea mi-am pus mai multe probleme.Deocamdata parul arata foarte bine fata de cum ar arata un par decolorat si vopsit.

| faramatania a răspuns:

Măştile de păr ajută,îi dau un plus de strălucire şi de vitalitate,iar dacă deocamdată arătă bine pentru un păr vopsit şi decolorat,nu trebuie să forţezi nota,mai poţi aştepta un timp,încercând aşa cum spui,un tratament, iar pentru revenirea la culoarea ta naturală, este o problemă, nu poţi nimeri exact nuanţa părului tău, eu am crezut că vrei să-i schimbi doar culoarea pentru că te-ai plictisit de cea blond arămiu.Pentru culoarea naturală trebuie să-l laşi să crească şi atât. Diferenţa de culoare oricum se va vedea,dar preferabil,zic eu, intr-o stare mai bună, mai puţin degradat, decât mai estompat la culoare, dar totuşi deteriorat. Oricum decizia îţi aparţine.