| Ionella2003 a întrebat:

Bună! Am fost vopsită blond după 6 luni m-am făcut brunetă și mi se parul parul groaznic de tare doar dacă ma pieptăn mi se rup firicele mici nu știu ce sa fac. Ce uleiuri / măști de par recomandați? Și o sa mai tund din el mai mult ca sigur

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Foloseste masti pentru par vopsit, deoarece celelalte pentru par normal pot penetra firul de par, pe cand cel vopsit nu prea mai permite asta in aceeasi masura.Plus ca trebuie sa iti faci masca saptamanal sau macar la 2 saptamani.

| Ionella2003 explică (pentru dullcat):

Da cred ca cel mai probabil o sa mai tund din el pentru ca este groaznic de ara la vârfuri...

| alina2k18 a răspuns:

Tunde, altfel te chinuiesti degeaba
Fa si testul ala sa vezi daca firul de par e ca guma...
O data topita keratina nu o mai repari cu nimic.
Parul creste repede...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă ulei de ricin. E destul de eficient.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă ulei de păr și lasă-l natural să crească natural.nu prea mai ai ce face acum cel putin o lună.
Și nu mai merge la coafeza la care ai fost.
Schimba-ti coafeza.