| faaalyoana a întrebat:

Am parul cret natural si nu-l mai suport, as vrea sa am parul drept.crying(
ce pot face...
nu mi place sa-l indrept.
as vrea sa-l am natural dreptcrying((
numai pot simt ca innebunesc

Răspuns Câştigător
| deutzadia a răspuns:

Http://www.divahair.ro/......fara_placa

http://www.divahair.ro/......od_natural

Natural drept nu poti sa-l ai daca naturalul tau este cret.
Poti sa te duci la coafor sa til daca permanent drept, sau dupa ce ti-l indrepti cumpara de la coafor un spray semipermanent pentru par si asa o sa-ti steie mai putin drept parul(pana-l speli).
Sau poti folosi sampon pentru indreptarea parului(intreaba la farmacii).
Si eu cand am fost mica parul meu era foarte drept si lung, iar de cativa ani de cand m-am tuns mi s-a ondulat.Si eu as vrea sa il am perfect drept, dar nu pot ca nu am ce face.Eu il fac cu placa, dar incerc sa o evit pe cat se poate pentru ca arde parul ingrozitor.
Foloseste una din metodele acestea naturale, si o sa-ti fie drept.

3 răspunsuri:
| MinniePearl a răspuns:

Am o solutie pentru tine,dar nu stiu din ce oras esti, eu sunt din Constanta si este un magazin DM in care are un fel de spray pentru par, dupa ce te speli pe cap, te dai cu el pe parul ud si apoi il usuci cu peria.Nu stiu sincer cat costa dar este bun, l-a folosit si o amica si merge!

| RTDRomania a răspuns:

Salut si eu am avut parul cred cand eram mai mic ai avea o solutie daca e poti sa til tai scurt ca baieti si sa te dai cu sampon sau cu sapun teo ala te ajuta dar daca nu o sa iti tai parul scurt nu o sa reusesti sa il ai drept

| Irma_Szasz_1995 a răspuns:

Vezi tu, si eu am parul cret natural, si pana acum nu l-am intins aproape deloc, dar acum de vreo luna il intind zilnic si n-are nimic, asa ca stai linistita si ia-ti placa si intinde-l, ca n-o sa mori :]