| SilentRain a întrebat:

Am parul creț si de 2 ani aproape 3 nu imi mai creste parul deloc.
Nu stiu ce sa mai fac ca sa isi revină crying
L-am avut decolorat, dupa asta l-am mai vopsit de câteva ori cu nuanțe de :mov, albastru si negru albăstrui.
Oare o fi din cauza asta?
Voi ce folosiți pentru creșterea parului?

10 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu vreau sa para ca virbesc despre ce nu am habar, dar eu stiu ca daca ii tai din el putin si daca dai cu ceva... ulei de struguri, creste repede la loc.

Si sa stai o zi fara telefonul ala si fara munca, degeaba, facand nimic, doar plimband cainel, reduce din stres si ajuta la astfel de lucruri.

| Celcestietot a răspuns:

Poti folosi omega 3 pentru cresterea parului. Ai putea sa iti "resetezi" parul prin a-l taia de tot. Ce parere ai?

| SilentRain explică (pentru Celcestietot):

Si asa mai am doua fire de par, si eu cheliuta nu vreau crying
Ma gândesc sa incerc ceva vitamine speciale pentru par

| Celcestietot a răspuns (pentru SilentRain):

Ok.
Incearca sa vorbesti cu un specialist, ca poate te ajuta mai mult ca noi pe TPUwinking.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Daca ai alopecie nu merge cu vitamine doar rogaina sau implant de par. stresul si genetica e cel mai mare dusman al parului.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu e vorba ca nu mai creste. Fiind tratat chimic el se rupe si de asta ai impresia ca e la aceeasi lungime

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sampon de la gerovital tratament expert cu keratina. sa nu iti mai vopsesti parul si sa nu te stresezi happy

| Andra9pk a răspuns:

Complex de vitamine B.,regim alimentar sanatos,odihna. Foloseste masca pentru par din uleiuri(cocos,masline, ricin), galbenus de ou si vitamina A uleioasa. Dupa spalare, limpezeste parul cu apa+otet. Maseaza-ti scalpul in timpul spalarii.Nu folosi caldura(placa, feon).

| portocala69 a răspuns:

Eu zic sa te mai interesezi pe internet, eu cred ca parul creste dar din cauza decolorarii sau ce ai facut tu, creste lent. Fă-ți măști pentru par, poti cauta pe Youtube, eu imi pun ulei de ricin si ceva vitamine in șampon. Mama tot asa a facut dar la ea părul nu mai este creț deloc ( Nu stiu cum e posibil, dar a reușit)
Mai informează te iar daca nu găsești rezolvare, du te la ceva specialist sau cineva care se pricepe idk e doar un sfat. Încearcă să nu îți agravezi mai rau situația părului de ex cu placa sau etc. Dată viitoare când te vopsesti intereseaza te mai bine si apoi fa-o ca dupa regreti cum faci acum

| DenisaRamona99 a răspuns:

Am trecut si eu prin ce treci tu.
Deci si eu mi l-am decolorat urat a doua oara, dupa care iar l-am vopsit de 1-3 ori, dupa care am renuntat la vopsit.
Ce am facut eu ca parul meu sa devina iar sanatos a fost renuntatul la feon ( doar in cazuri in care ma grabesc il folosesc ) si la placa ( ma intindeam o data pe luna, rar de 2 ori pe luna ). Pe langa astea, il fac cu ulei de ricin pe radacini + ulei de cocos pe lungimea parului.
Il tund din 2-3 in 2-3 luni singurica acasa. Nu iti imaginaa ca-l tund mult. NUU!
Imi separ parul ca si atunci cand mi-l indrept si, iau o forfecuta de unghii ( serios ca pe aia o folosesc ) si tau doar varfurile, gen 1-2 cm, atat cele despicate cat si cele sanatoase.
Astfel, parul tau dupa cateva luni (3-4 luni ) va incepe sa creasca putin cate putin, sa revina la normal, iar dupa un timp va creste asa cum trebuie.
Nu-l mai vopsii, parul tau e sensibil si, pe langa asta ai un par frumos!
Din clasa a 6 a pana in clasa a 12 ma chinuiam sa-mi creasca ( din clasa a 11 am incercat ceea ce ti-am explicat mai sus ) si acum am un par frumos, dar tot am grija de el in continuare.