| SomeoneAround0 a întrebat:

Acum 2 zile mi-am decolorat parul cu 2 tuburi intregi. Nu stiu cum de culoarea mea naturala (castanie) nu s-a dus si inca mai ramasese. Mi s-a decolorat, dar doar prin unele parti. Gen, in partea stanga a parului a functionat cat de cat si castaniul aproape ca disparuse, insa in partea dreapta aproape ca nu s-a prins deloc si tot culoarea mea naturala a ramas. Am spus ca nu am cum sa ma las asa si am continuat sa ma vopsesc. Am ales verde si albastru, dar acum vad ca pe alocuri a iesit verde neon (trebuia sa fie albastru) iar in unele parti a ramas doar castaniu cu reflexe usoare de galben. Nici daca voiam nu imi ieseau culorile astea: ))
A iesit un dezastru. Si tot pe alocuri se mai pot vedea fire blonde.
Desi m-am decolorat atat de mult, parul nu imi cade, scalpul nu ma arde si nici nu am probleme in legatura cu textura sa. Nu se observa si nici nu se simte ca e ars sau ceva. Pare in stare buna.
Iar pielea nu ma arde deloc. Este ca si cum nici nu m-am decolorat.

Oare sa se intample asta pentru ca e prima oara cand ma decolorez/vopsesc? Nu am mai facut-o pana acum. De aplicat decolorantul, l-am aplicat bine. Ma gandesc ca poate solutia nu a fost asa tare si de asta.

Ce parere aveti? Ma gandesc sa mai astept 2 saptamani, si dupa sa ma vopsesc in negru si sa ma tund.
Credeti ca are sa se prinda negrul? Ce sfaturi imi dati?

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Trebuia sa mergi la un salon.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Parerea mea e ca esti prea repezita si nu gandesti deloc laughing.
N-ai cum sa te decolorezi perfect acasa, ca efectiv nu vezi ce faci acolo, ma mir ca nu ti l-ai ars. Macar de iti rugai o prietena sa te ajute. Albastru si verde, minunat, daca alegeai culori mai pamantene poate aveai vreo sansa sa arati decent. In stare buna iti garantez ca nu e parul ala, o sa vezi dupa cateva spalari. Iar negru unde te vopsesti? Peste verde si albastru? laughing Sfatul meu e sa nu mai faci prostii, mai ales cu asemenea culori, si sa mergi la salon.
Daca mai continui asa o sa ajungi cheala intr-o luna.

| Catrice a răspuns (pentru supadeceapa):

Eu spun ca într-o săptămână. rolling on the floor