| pynnk a întrebat:

Am parul cret si l-am tot intins cu placa si este ars nici culoarea nu mai este cum eracrying ce sampon imi recomandati? ceva pentru regenerare, culoare.ce credeti ca este mai bun? fundita

Răspuns Câştigător
| Myssteriusthanlife a răspuns:

Buna deci este o masca de par regeneranta de la schwarzkopf deci este foarte buna deci te speli la cap o lasi sa actioneze un minut in loc de balsam si apoi clatesti iar dupa te poti face cu placa si parul nu se arde si daca te speli mereu cu ea o sa vezi ca nu o sa ti se mai arda parul si va capata stralucirea lui naturala

asa arata

http://www.google.ro/......tp?/imgres

si nici nu costa mult

sa ai o zi buna :*:*

11 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Buna.
Eu folosesc de cateva luni sampon+balsam de la Bedhead, mama mi l-a trimis din Germania dar si aici se gaseste, am vazut in supermarket, doar ca e destul de scump fata de un sampon obisnuit.
Era promotie sampon+balsam cu 124 lei in Kaufland:d

Si eu mi-am ars parul' calumea de la placa asta, si pana acum cateva luni si eu foloseam prostii d'astea gen Elseve, Garnier, Syoss si nu dadeau niciun rezultat.

Dar cele de la Bedhead, din prima spalare simti la atingere o schimbare.
Parul este mult mai moale, mai fin, nu mai e aspru cum era inainte de la placa, pentru ca de la placa el se deterioreaza si se despica in totalitate si devine aspru, dar jur cu samponul asta devine deodata fin si moale la atingere. Si mult mai usor.

Plus ca miroase superr:

http://www.google.ro/......tp?/imgres

Asta folosesc eu.
Succes.

| hairpoint a răspuns (pentru LoveForShania):

Il gasesti la noi la oferta http://hairpoint.ro/index.php?main_page=product_info&products_id=214
te asteptam cu drag :)

| hairpoint a răspuns (pentru LoveForShania):

Il gasesti la noi la promotie 2x750 ml
http://hairpoint.ro/index.php?main_page=product_info&products_id=214
Livrare in 48 de ore. Te asteptam cu drag

Răspuns utilizator avertizat
| LikeABossBaby a răspuns:

Incearca aceasta gama de la Gliss care este menita sa iti rezolva problema http://www.trender.ro/campanie-gliss-ultimate-repair ca si pret nu este exagerat samponul/balsamul costa aproximativ 12 lei iar masca in jur de 20 de lei.O alta solutie extrem de buna este keratina lichida o gasesti la pret de 40 de lei http://www.triodeluxe.ro/keratina-lichida.Mai poti incerca masca cu ou ulei de ricin, de masline si vitamina A lichida(uleiul de ricin costa aproximativ 3 lei de la farmacie il poti achizitionala fel si vitamina A lichida) sau poti folosi si ulei de germeni de grau (acesta este bun si la cresterea sanilor si pentru unghi si costa aproximativ 8-9 lei nu stiu exact).Si pentru hidratare intensa poti incerca in zile mohorate cand stai in casa sa te dai cu ulei de masline si sa stai cateva zile cu el pe par dupa o sa ai un par minunat. Sper ca te'am ajutat.Iti urez bafta. P.S: Am aceleasi probleme cu placa si m-am saturat sa ma tund:(. Sper ca tu sa ai noroc si sa scapi de aceste probleme.:*:* Te-am pupat:*.

| alicutza113 a răspuns:

Ceva natural! cauta la plafar! si multe masti pentru par tot de acolo!

Răspuns utilizator avertizat
| hanzelik a răspuns:

Foloseste un sampon pentru regenerare, dar inainte de a te spala date cu ulei de masline pe tot parul, fundita?

| Farmec a răspuns:

Iti recomandam sa folosesti samponul regenerant (http://farmec.ro/produse/par/sampon-regenerant-79.html).Pentru un par pe care folosesti des placa iti recomandam sa folosesti serul hidratant protector (http://farmec.ro/produse/par/ser-hidratant-termoprotector-64.html). Se aplică pe părul umed după fiecare spălare. Se lasă să acţioneze 2-3 minute pentru fixarea panthenolului şi a keratinei, necesare pentru hidratare şi reconstrucţie. Nu se clăteşte!
După aplicarea serului se poate folosi aparatura de uscare/coafare.

| Mellanise a răspuns:

Eu folosesc de 5 ani pentru regenerare Gliss hair repair with liquid keratin complex de la Schwarzkopf. Este in jur de 20-30 ron si il gasesti in farmaci/supermarketuri/DM/etc.

| mariadana11 a răspuns:

Eu am facut aceeasi greseala si am folosit Syoss.