| TarjaTurunen a întrebat:

Am parul foarte cret, si vreau sa stiu cum pot sa il fac drept, dar fara placa. Ajutor! HELP MEEE!
Funda >:-

Răspuns Câştigător
| fantastica a răspuns:

Asa e textura firului tau de par si nu-i poti face nimic. Desigur ca placa ne ajuta mult, dar asta deteorizeaza parul. Si chiar daca reusesti sa-l indrepti, asta nu va dura mult. O colega de-a mea la fel are o astfel de problema si nu poate face nimic, tot cea incercat pina acum a facut doar sa-i strice parul.

Eu totusi te-as sfatui sa mergi la saloanele de coafura, acolo fara indoiala te vor ajuta.

poti arunca o privire peste aceste siteuri, poate gasesti ceva

http://femeiok.ro/coafuri/parul-cret-sfaturi-de-ingrijire-si-coafare.html
http://femina.rol.ro/art/10077-56-metode_naturale_de_indreptat_parul.htm
http://www.divahair.ro/advertorial/riscurile_parului_indreptat

9 răspunsuri:
| ZoeyMe a răspuns:

Trebuie sa te tunzi.

| alexaalexandraa a răspuns:

Dupa ce te speli si parul e umed, da-ti cu un gel de par. Un gel mai bun. O sa ti se mai intinda, nu ca si cum ar fi cu placa, dar o sa-ti stea foarte frumos. Stiu o fata care facea asa. Multa bafta.

| HepiBăluns a răspuns:

Spala-te dupa samponare cu un pic de balsam, iar cand ti-l usuci cu fionul, dai cu pieptanele de la radacina pana la varf...la mine mergebig grin

| Sclipiciii a răspuns:

Poti sa dai cu fionul si cu chestia aia care iti faci parul ondulat.Asa fac eu

| Marinush123456789 a răspuns:

Nu inteleg de ce ai face acest lucru, parul cret e foarte frumos dar daca tii neaparat sa il indrepti ( temporar) doar cu placa cred.

| TarjaTurunen explică (pentru Marinush123456789):

Pfoai ma, eu scuipam o idee mai faina decat asta!

| Marinush123456789 a răspuns:

Nu inteleg de ce ai face acest lucru, parul cret e foarte frumos dar daca tii neaparat sa il indrepti ( temporar) doar cu placa cred.

| xaxi a răspuns:

Poti sati speli parul si sa ti-l piepteni asa umed si sa til usuci... poate va ajuta

| Chrisssss a răspuns:

Hm. sunt baiat si tot am idee cum poti face chestia asta laughing foehn-ul si o perie rotunda.