| anonim_4396 a întrebat:

Am parul foarte lung si este cam pascut. ce sa fac sa mi-l scurtez, sa mi-l indrept, sa ma tund mai scurt sau? ps:niciodata nu am fost tunsa scurt si as vrea sa-mi schimb putin freza, dar fara sa regret. funda* va rog...multe raspunsuri

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Du-te la un salon profesionist si stiu ei cum ti-ar sta bine

| InnaArkane a răspuns:

Cum te simti tu mai bine.Si cum crezi ca te avantajeaza.Si eu am parul foarte lung (pana la fund si am 1.70 deci e destul de mult) si ma bucur pentru ca pot incerca tot felul de coafuri si "freze". Daca chiar iti doresti sa te tunzi scurt o poti face dar daca o faci doar asa sa scapi de o grija(stim cu totii ca parul lung este o bataie de cap) nu iti recomand pentru ca o sa regreti.Nu iti recomand sa dai cu placa ca are parul, trebuie sa folosesti crema pentru par care apara parul de placa si apoi o crema hidratanta care costa foarte mult(daca vrei sa aiba effect!), adica eu dau pe cea hidratanta 199.00 si plus ca folosesc mult shampon iar parul meu se ingrasa daca nu schimb samponul la 2 saptamani.Adevarul e ca parul lung e pretentios deci, e treaba ta.Dar pun pariu ca ve fi Frumoasa oricum. Pupici!

| HubaBuba27 a răspuns:

Aveam si eu parul lung si m-am frizat, iar acum regret. Taie din varfuri dar nu prea mult big grin

| Tequilover a răspuns:

Pascut adica ai varfurile tocite de la placa?
Daca da du-te la coafor si taie din ele. Nu se intampla nimic grav. E chiar bine pentru sanatatea parului.
Daca vrei sa iti schimbi freza apeleaza la un profesionist.
Acum 5 luni aveam parul lung. Mama m-a dus la o coafeza si m-a facut groaznica. Nu incerca.
Taie-ti putin cu putin. Nu ti-l taia tot odata, vei regreta!
Fundita :*?