| Alexia1208 a întrebat:

De când ma știu m-am confruntat cu o problema. Eu am parul destul de lung (aproape pana la fund) și de fiecare data când îl ondulez cu ondulatorul după 30 de min este drept din nou chiar dacă îl dau cu fixativ. Sâmbătă am o ședință foto de Crăciun și vreau neapărat sa îmi ondulez părul. Știți ceva trucuri ca să îmi rămână ondulat măcar 2 ore? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| dragodana a răspuns:

Salut!
Dupa ce scoti ondulatorul din par, rasuceste suvita inapoi si prinde-o cu o agrafa. Dupa ce ai terminat tot parul, mai lasa-l gen 15 min asa, apoi desfa clamele si da cu fixativ mult.
Parul tau este prea lung si greu si de asta nu iti "tin " buclele.

2 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Dupa ce il speli pune-l pe bigudiuri si dormi cu ele in cap. Tine-le pana cat mai aproape de sedinta foto si da cu fixativ Inainte sa le dai jos. Dupa ce le dai jos aranjeaza parul cu mana (nu le peria). Stiu ca suna a anii '60 dar asta e singura metoda care functioneaza la mine (par la fel de lung).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arati bine si fara parul ondulat! happy