Întrebare recomandată | skriil a întrebat:

Am parul gras la radacini si uscat la varfuri, acum chiar si deteriorat. Ce sampon si ce balsam trebuie sa folosesc?

Răspuns Câştigător
| SilviaStefan a răspuns:

Cauta samponul cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation o sa te ajute foarte mult.

Eu de cand am inceput sa il folosesc m-am indragostit de el.

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pentru un timp renunta la sampon si spala-te pe cap cu ou prospat si bere.

| KhludCiprian a răspuns:

Am avut o experienta foarte buna cu sampoanele Elseve (cateodata numite Elvive). Totusi iti recomand sa vezi un medic, de obicei calitatea parului poate fi datorata si altor factori:
- dieta deficitara (asta e mai ales cand iti cad fire de par)
- stres, nopti pierdute, etc.
- diferiti factori externi in care intra samponul, dar daca nu folositi unul de foarte proasta calitate ("de urzica", sau "cu ou") problema poate fi cum va spalati scalpul mai mult. Intrebati la un frizer/stilist/coafor cum trebuie facut corect.

| munteanmaria a răspuns:

La farmacie gasesti produse gerovital pentru par. Eu pe acestea ti le-as recomanda

| Dy2000 a răspuns:

Poti sa incerci masca oleo curl sau oleo curl slin de la kerastase.se gaseste in saloanele care lucreaza cu l oreal si costa cam 140 ron dar sunt f f bune.de observa diferenta de la primul spalat.happy

| LauBau a răspuns:

Ai putea sa incerici o metoda veche cu un mixaj de ou si bere, dar eu folosesc Avon Cu Ioni De Argint(si eu am avut aceeasi problema)

| mrblizz311 a răspuns:

Recomand masca pentru par degradat de la gerovital este buna pentru regenerarea parului.

| dianaa99 a răspuns:

Pai mai intai trebuie sa iti tunzi varfurile,sa eviti indreptatul si ondulatul prea des, si spre exemplu, eu cred ca e foarte bun samponul si balsamul Nivea! Si ar trebui sa incerci sa iti faci o masca de par cu maioneza, o pui pe cap, o lasi 15 min, si dupa aceea te clatest... functioneaza
Bafta! happy

| annasvpili a răspuns:

Eu folosesc acest sampon: http://ladys.ro/rega70-sampon-regenerant-lapte-capra-p-2504.html
Si acest balsam: http://ladys.ro/rega71-balsam-regenerant-lapte-capra-p-2501.html
Am aceeasi problema cu parul si acestea doua chiar ajuta.Nu te lua dupa titlul lor, au un miros foarte placut de miere. Sper ca te-am ajutat. Pup :*