| Mira1234567 a întrebat:

Ce sampon sa folosesc pentru parul gras? Si daca este nevoie si de un balsam, care ar fi acela?

Răspuns Câştigător
| Isabellblablabla a răspuns:

Eu de 5 ani de zile folosesc head&shoulders, aveam mari probleme cu parul gras si matreata. Acum imi spal parul o data la 3-4 zile si nu mai am probleme de genul acesta. Poti incerca o masca pe care sa ti-o faci saptamanal din ulei de masline, ou, ulei de ricin si suc de lamaie(e astrigent si reduce sebumul in exces al scalpului). Ca balsam poti incerca tot unul head&shoulders sau cele de la pantene, insa va trebui sa aplici balsamul doar pe lungimea parului nu si la radacini deoarece, in aceste fel nu vei favoriza ingrasarea scalpului. Succes!happy

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Sabal din gama Ducray.

| Melcul a răspuns:

Clear sampon.

| d33a15 a răspuns:

Eu folosesc Garnier Ultra Doux sunt foarte multumita de el...pentru par gras.

| alexandra2000ale a răspuns:

Eu folosesc head&shoulders cu ulei de migdale.