| lentzig a întrebat:

Am parul lung, saten deschis, nevopsit niciodata si as vrea sa l colorez intr-o nuanta mai deschisa, eventual doua.as vrea sa-mi recomandati o vopsea care se duce la un anumit nr d spalari...am auzit de casting creme gloss, fara amoniac de la loreal...ca ar fi buna! am si gasit o nuanta care mi place miel, caramel! voi ce ma sfatuti? vreau o vopsea semipermanenta pentru ca vreau in cateva luni sa revin, pe cat posibil la nuanta naturala, de saten.

2 răspunsuri:
| AndyNyappy5 a răspuns:

Daca ai o culoare frumoasa si iti sta bine eu zic sa nu il vopsesti, exista nuantatoare care inchid culoarea/o nuanteaza si dispar dupa 7-8 spalari, dar deschis nu se poate. daca te faci cu vopsea/decolorant asa o sa ramana, eu am fost roscata acum 3 ani si inca am urme desi l-am tuns foarte scurt numai sa scap de vopsea, apoi mi-am facut suvite blonde. si acum am juma de cap cu suvite si nu mai e funny laughing mai e o chestie naturala, sa te speli pe cap cu ceai de musetel si cica iti deschide un pic culoarea, dar cred ca e tot permanent...ai grija ce faci, bafta!

| justE a răspuns:

Nu ai cum sa il deschizi cu vopsea fara amoniac, poate numai sa il inchizi! daca vrei sa il deschizi cumpara o vopsea cu amoniac! blondul nu are cum sa prinda pe un par mai inchis la culoare daca nu il decolorezi! sper ca te-am ajutat! :*