| FataAmintirilor a întrebat:

Am parul putin ondulat si cu lungimea pana la umar...si varfurile sunt foarte despicate.as putea sa folosesc un produs anume, nu vreau sa ma tund sad PT FUNDA

9 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Offff, deci nu inteleg de ce tote fetele cred ca atunci cand iti tunde varfurile iti ia din lungime. Acele varfuri despicate daca nu le tunzi o sa ramana despicate, nu se vor reface. Du'te si tunde'te pentru sanatatea parului tau, eu imi tund varfurile in fiecare luna, mama e hairstilyst si ea mi-a spus ca, chair daca nu am varfurile despicate, e bine sa le tund in fiecare luna deoarece varfurile de deterioreaza foarte repede. Nu o sa te tunda nimeni mult, o sa iti ia doar varfurile si nu stiu daca ai mai fost vreodata sa iti tai varfurile dar iti spun eu ca se ia foarte putin. Sfatul meu e sa te duci sa iti tunda parul tocit iar apoi sa ai mai multa grija de parul tau, eu iti recomand de la kalos glossy restructural crystal fluid, il folosesc si eu in fiecare dimineata imi dau pe apr o pompita, eu am parul cam pana la umeri, tu daca ai parul lung foloseste 2 pompite, freci un pic intre palme iar apoi usor cu degetele treci prin tot parul.

| AikkoxD a răspuns:

Orice soluţii ţi-ai lua, o să-ţi lipească vârfurile pentru 2-3 zile. Îţi recomand să-l tunzi, sau măcar să tai firele despicate. Dacă nu vrei să se observe că tai din lungime, fă aşa:
Iei o şuviţă subţire şi o răsuceşti mult. O să iasă firele despicate din ea. Le tai uşor cu o foarfecă ascuţită. Repeţi şi cu celelalte. Nu o să se mai observe aşa rău.
Îţi recomand totuşi să tai măcar 3-4 cm din păr vara asta, că oricum o să-ţi crească până la toamnă şi în plus, părul trebuie oricum tuns la fiecare 2-3 luni.

| Tynnna a răspuns:

Firele despicate raman asa. Nu le poti lipi la loc. Poti sa mergi sa iti tunzi foarte putin varfurile, 1 cm macar. II explici celei care te tunde ca vrei doar atat chiar daca nu iti ia tot ce e tocat, daca nu vrei sa ti se ia din lungime. Odata ce este despicat, firul de par are tendinta sa se despice si mai rau. Dupa ce te tunzi poti folosi ulei de ricin la radacini si pe toata lungimea parului pentru regenerare si pentru crestere. Este mai bun decat multe produse cosmetice din comert. Va fi mult mai bine, crede-ma si parul va arata mai ingrijit.

http://www.divahair.ro/......icate__q__

| BiancaStoran a răspuns:

Gliss Schwarzkopf Balsam lichid pentru fire despicate, se poate utiliza pe parul ud sau uscat. Arata asa:
http://parfumexpress.ro/......200-ml.jpg

| Nicoleta1621 a răspuns:

.Eu am folosit Gerovital Plant.Serul se gaseste in supermarketuri, farmacii si alte magazine care comercializeaza produse Farmec. Pretul aproximativ este de 10-12 lei, insa in unele farmacii s-ar putea sa il gasesti si la un pret ceva mai mare. Sticluta are 100 ml si ajunge pentru cel putin 2 luni de zile.

| Miiiiiiiih a răspuns:

Din câte știu eu nu. ar trebui să-l tunzi puțin. e spre binele tău. dacă-l lași așa nu va mai crește deloc, dacă-l tunzi o să crească mai mult. Și dacă ți-l îndrepți cu placa ar fi okei să folosești câteva produse de la Planet Spa ( avon ) pentru păr sau în fine ..este un șampon seboregulator care te-ar ajuta să-l întreții. Succes :*

| britney4kevin a răspuns:

Buna happy eu ti-as recomanda sa iti cumperi ulei de ricin nu costa mult (pana in 3 lei) inainte de spalare te dau cu ulei de ricin (nu foarte mult-putin) inainte sa iti faci baie cam cu o jumatate de ora, sau cu ou ( doar galbenusul)
te pup si ai grija de tine.
funda?

| Tynnna a răspuns (pentru britney4kevin):

Nu neaparat o jumatate de ora. Poti sa si dormi cu uleiul in par si sa iti faci baie a doua zi de dimineata. Rau nu face. Cu cat il tii mai mult pe par, cu atat mai mult timp are la dispozitie sa actioneze.

| Feelings14 a răspuns:

Wash&Go - balsam. am folosit si eu si am parul mult mai sanatos. pe fiecare scrie pentru ce e. eu am avut cu extract de urzica/musetel. happy