| SteaCazatoare a întrebat:

Am picioarele cracanate si sunt foarte complexata din cauza asta. Mi-a spus cineva ca daca-mi leg picioarele seara inainte de culcare, se pot indrepta. Am incercat dar imi amortesc dupa un timp. Ce sa fac ca sa am si eu picioarele drepte? :-(

9 răspunsuri:
| lunarwolf a răspuns:

Doamne Sfinte ia aminte! [-o<
Cum sa-ti legi,fata,picioarele?! laughing Nu tot ce iti zice lumea e adevaratstraight face Nu pot sa cred asa ceva!
Cred ca cel mai bine ar fi sa consulti un doctor, daca esti atat de complexata.
Lasa trucurile obtinute de la 'sfatuitori destepti si rationali'.
Doctorul o sa-ti spuna exact ce ar trebui sa faci. Poate o sa-ti dea un program de mers la sala...thinking ma rog, vezi tu.
Bafta! happy

| Cella a răspuns:

Dupa mine e o prostie ce zici tu acolostraight face
nu cred ca te ajuta cu ceva, chestia cu legatul picioarelor. Uite poti incerca prin casa folosindu.te de o pereche de tocuri si incearca sa mergi cu picioarele apropiate sa stai dreapta si duci dreputul in fata stangul, dreptul si tot asa exerseaza si vei reusi totul sta in coordonare
bafta :X o sa vezi ca totul o sa fie bine, se vei scapa de complexul asta:*

| darrio2007 a răspuns:

Cred ca partea asta cu legatul nu au facut-o parintii tai cand erai in fasa.Atunci se mai putea schimba ceva.Acum incearca sa faci sport si consulta un medic ortoped.

| Epurean a răspuns:

happy nu cred ca merge metoda asta... e cum ar fi sa ai ochi caprui si sa-ti spuna cineva ca daca ii vrei albastrii sa-ti torni cerneala seara inainte de culcare, in ei.
Cred ca singura solutie ar fi operatia,dar nu cred ca ai nevoie de asa ceva, pentru ca e frumos la o fata sa fie mai cracanata, nu cred ca ai de ce sa fi complexata.Dar totusi daca iti sta "pe creier", mergi la un medic sa-ti spuna mai multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa faci cursuri de coordonare sau niste sporturi, acestea te ajuta sa iti indrepti pozitia corpului. Sper ca te-am ajutat :*

| Claudia_9063 a răspuns:

Sfatul meu: Ori te duci la un doctor si iti va spune el ceea ce trebuie sa faci. Ori te pui pe alergat ca acum ii vremea frumoasa afara, ori faci bicicleta, una din aceste sfaturi trebuie sa mearga! Succes!

| MzQ_1081 a răspuns:

Incearca sa maii ieii putin in greutateewinking naii nimic la picioaree aii saa veziii, toataa lumeaa e unpic "cracanata" tongue Parantezele astea iti apar atuncii cand esti foarte slab happy dacaa nici asta nu mg atuncii du-te si consulta un doctor sau cevaaawinking

| allexxandraaa a răspuns:

Fato, asa te-a lasat Dumnezeu, nu toata lumea s-a nascut ca sa fie fotomodel! Daca esti cracanata nu ai ce face... asta e, poti face niste exercitii dar nu cred ca se indreapta peste noapte. Succes

| Leg3nd4ry a răspuns:

Ai avut rahitism, acesta se datoreaza lipsei de Calciu, nicidecum lipsei carnii din alimentatie. Mama ta trebuia sa sesizeze deformarea picioarelor tale si sa te duca la medic pentru tratament. Nu ai spus cati ani ai, pana la incheierea cresterii mai poti face fizioterapie si sa mai corectezi aspectul picioarelor.