| anonim_4396 a întrebat:

De la o vreme incoace, noaptea in special imi amortesc picioarele, si am 12 ani totusi.CARE ESTE CAUZA?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ai o carenta mare de calciu, spune-i mamei tale sa te duca la medicul de familie pentru tratament.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

S-ar putea, fiind in crestere, sa ai lipsa de calciu. Ar trebui sa mergi la un medic. S-ar putea, dupa ce iti faci analizele, sa constate acest lucru. Oricum ideea este sa mergi la un medic. Sau spune-le parintilor tai, ei trebuie sa stie unde sa mergeti.

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Pai poate nu dormi cu picioarele intinse si de aceea s-ar putea sa te doara happy

| CheetahQueen a răspuns:

Eu cred ca picioarele iti amortesc din cauza stresului.Si eu am uneori picioarele nopte reci ca gheata dar nu din cauza figului ci din cauza stresului si a alimentatiei proaste.Iti recomand sa mergi la doctor sa-ti dea un sirop sau un regim!:*happyfunda te rog

| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat.Eu am 15 ani si m-am trezit intr-o dimineata cu un picior pe care nu-l mai simteam parca era batz nu stiu cum sa zic si ma furnica oarecvum. Apoi l-am frecat putin cu mana si mi-a trecut. Cred ca a fost din cauza ca am dormit pe o parte pe partea cu piciorul acela nu stiu sau poate de la frig sau mai e o posibilitate sa nu am circulatia buna.Dar cred ca o sa merg totusi la un control.Te sfatuiesc sa faci si tu acelasi lucru ca n-are ce sa fie grav tongue Succes :*>big grin

| mAkE_2626 a răspuns:

laughing Cand Dormi pe PICIOR,adica unu peste altu,sau pe o parte,si stai pe picior, atunci te doare, adica nu le mai simti