| mikiela a întrebat:

Am picioarele groase de cand ma stiu si asa le are si mama si bunica si etc...ati inteles voi. Daca fac exercitii le pot subtia? Ce exercitii pot face?

4 răspunsuri:
| Lory_2572 a răspuns:

Daca ai si gambele groase... din pacate nu poti sa le schimbi structura... Dar le poti masca purtand iarna cizme finute, pana la genunchi, iar vara sandalute cu barete, ghetutele astea din panza, gen cizmultite, pantaloni de in, fuste lungi, etcsunt o multime de combinatii.

| Claudia a răspuns:

Prin exercitii iti poti intarii muschii picioarelor oh go on lasa nu face sport... incearca sa ti o dieta big grin asa va merge...:d

| FuckTheRules a răspuns:

Este bine sa stii ca, a efectua exercitii doar pentru o singura parte a corpului este destul de complicat si se poate dovedi in final inselator si chiar riscant: daca nu vei efectua un program echilibrat si nu-ti vei supraveghea alimentatia, vei arata foarte bine numai de la talie in jos, de exemplu. Nu-ti doresti asta, nu-i asa?
Prin urmare, poti incepe cu exercitii simple, care stimuleaza activitatea cardiovasculara si metabolismul (uita de lift - urcand si coborand scarile - mergi pe bicicleta sau pe role) si, concomitent, supravegheaza-ti dieta, care trebuie sa fie cat mai saraca in grasimi. Ulterior, poti incepe sa lucrezi exercitii separat pentru fiecare portiune a picioarelor: coapse, gambe si genunchi.
Succeshappy