| llleo a întrebat:

Am probleme cu coșurile dintotdeauna. Am 20 de ani si inca imi apar 2 3 coșuri la câteva zile, dar nu stiu ce sa mai folosesc. Am pielea f sensibila, cum pun mana din greșeală pe față sau prind puțin praf, ies coșuri. Cum pot sa "imunizez" fața, sa zic asa? E ca si cum racesti imediat daca ai imunitatea scazuta. In cazul meu ce imi recomandați? Degeaba folosesc creme/geluri, dispar si reapar. Mie îmi trebuie altceva mai puternic, dar nu știu ce

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Am descris metoda impotriva cosurilor in zeci de raspunsuri.
Cauta intre raspunsurile mele (mai vechi) cuvantul "drojdie"!

| llleo explică (pentru Bula):

Mulțumesc, am căutat dar nu găsesc. Poți sa imi spui mai exact data răspunsului?

| Bula a răspuns (pentru llleo):

Cu mai mult de 5 ani inainte.

| dullcat a răspuns:

Nu imunizezi pielea folosind solutii mai puternice de curatare.Asta e ca si cum ai lua antibiotic pentru o raceala, ceea este un mare NU.

| Animeforlifee9921 a răspuns:

Buna. Cum au spus si alti useri, recomand consultul unui medic dermatolog. Ei probabil iti va da o crema sau ceva care sa te ajute.
Si eu patesc la fel sincer, daca imi ating putin fata sau ma machiez ma umplu de cosuri+am tenul gras.
O recomandare pana ajungi ar fi ca daca cumva folosesti produse de skincare ieftine sau care mai rau iti provoaca cosuri sa nu le mai folosesti.
Tin minte ca imi luasem pe la 11 ani(acum am 15) un peeling pentru fata de la Sinsay pentru ca eram curioasa, dar a doua zi m-am umplut toata de cosuri de la el.

| Maria2008op a răspuns:

Buna,Incearca sa te duci la un dermatolog iti va da el ceva bun pentru tipul fetei tale si poate si ceva pastile am o prietena care ii se intampla la fel, pana s-a dus la dermatolog si a luat ceva timp pastile si i-a dat creme si geluri care au ajutat o foarte mult si i au disparut!

| Alupigus2D a răspuns:

Ai putea sa consulti un medic dermatolog, depinde din ce oras esti. Cauta o clinica pentru asta