| oana1791 a întrebat:

Am probleme cu ridurile de la ochi si caut o crema puternica care sa aiba efect vizibil nu de alta dar nu ma incumet sa ma injectez... vreau ceva natural! Astept recomandari verificate nu prostia ca am mai incercat din astea.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La o comanda am primit serul asta de 5 ml care mi-a ajuns cam 4-5 luni aplicat in jurul ochilor si pe frunte. Estompeaza foarte bine ridurile, cel mai vizibil a fost pe frunte, aveam vreo doua riduri de expresie care de-abia se mai sesizeaza.
http://www.paulaschoice.ro/......m-5ml.html

Exista si varianta de 30 ml dar daca nu vrei sa aplici serul pe toata fata nu-i vad rostul, produsul e foarte spornic. Eu il aplicam in fiecare seara.
Este uleios dar in aproximativ 10-15 minute se absoarbe si devine mat. Daca vrei sa aplici dupa si ceva cu o textura mai emolienta poti sa-ti iei crema bioderma sensibio ar/rich/light sau bioderma atoderm nutritive.
Nu trebuie sa dai bani in plus pe o cantitate mai mica doar pentru ca e recomandata pentru ochi, daca ai acelasi tip de piele poti folosi crema pe toata fata. Daca ai tenul mixt iti poti lua pur si simplu o crema de fata pe care sa o folosesti doar pe ochi.

http://www.paulaschoice.ro/resist-super-antioxidant-concentrate-serum.html

| kiri11 a răspuns:

Incearca sau citeste macar despre crema perle bleue, eu o folosesc si este si un produs foarte interesant cu acea fiola din extract din alge de zapada :0

| kiri11 a răspuns:

Sunt dupa o perioada destul de lunga de tratament, peste o luna si pot spune ca acest produs este uau happy. Faza tare este ca in prima saptamana iti amesteci componentele dupa necesitatea pielii pana in momentul in care amestecul se portriveste pentru tenul tau.

| kiri11 a răspuns:

Nu mai stiu unde am comandat produsul dar am pagina de Facebook https://www.facebook.com/perlebleue.products/?fref=ts

| AndreeaCr a răspuns:

Buna Oana! Si eu ma aflu in cautarea unei creme de ochi perfecte. Din cate am citit, nu exista nicio crema minune, efectele sunt ireversibile, cremele de ochi se folosesc doar pentru prevenirea aparitiei unor riduri noi. Eu mi-am cumparat o crema cu AHA cu care ma dau inclusiv in zona ochilor, acest tip de creme fiind cunoscute pentru lupta impotriva ridurilor.

| eutusiovidiu a răspuns:

In calitate de specialist in domeniu iti pot recomanda pentru un tratament natural de inlaturarea a ridurilor crema antirid anticearcan Organique http://www.numaibune.ro/......ochi.html. Este adevarat ca efectele sunt rapide in numai cateva minute dar nu tin decat 24 ore, trebuie sa o folosesti zilnic in timp ridurile se mai estompeaza daca masezi zona din jurul ochilor corect.

| anonim_4396 a răspuns (pentru eutusiovidiu):

O lista a ingredientelor nu are minunatia asta? Nu ca ar fi relevant, avand in vedere ca e la borcan poate sa aiba si lacrimi de pui de panda, orice ingredient activ moare la contact cu aerul iar bacteriile se inmultesc asa frumos ca doar e mediu umed, numai bun.