| Missin`you` a întrebat:

Am probleme cu unghiile imi cresc f repede dar se rup la fel de repede. sad nu stiu ce sa mai folosescthinking sad

Răspuns Câştigător
| AldanaBlue a răspuns:

Poate nu ai destul calciu in organism daca ti se rup repede. Eu iti pot spune ca am unghiile foarte tari, nu mi se rup si singurul tratament care l-am facut cu ani in urma a fost sa imi tin unghiile in putin ulei cald (nu ti le pune in ulei fierbinte daca vrei sa le mai ai si pe viitor). Le ti cat suporti, ar fi recomandat totusi 10 min.Nu mai stiu sigur cat timp am facut chestia asta, dar stiu sigur ca vreo 5 zile m-am tinut de tratament zi de zi, apoi mai rar.

8 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Incearca intaritorul de unghii farmec.in fiecare seara, aplica ulei de ricin pe unghi, minim 2 luni.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| ralucaralu a răspuns:

Si mie imi cresc foarte repede.pai.da te dai cu lac deoarece le protejaza, sa porti manusi cand speli vase/haine, si exista diferite solutii la farmacii sau magazine cu cosmetice care intaresc unghiile.succes

| Aliyaa a răspuns:

Eu am unghiile mari si din proprie experienta iti recomand sa folosesti ulei de masline si un lac de unghi cu vitamine de asemenea daca speli rufe sau faci treburi casnice poarta manusi deoarece detergenti ataca unghiile si le fac fragilewinking

| AldanaBlue a răspuns:

@ BlackAngel eu cum am zis am facut asta acum cativa ani buni. Si locuiam si intr-un oras mic, unde auzeai de ulei de masline doar la televizor. Nu, am facut tratamentul cu ulei de floarea-soarelui. Nu numai ca mi se rupeau unghiile inainte, dar mi se si exfoliau. Acum chiar am niste unghii OK. Poti incerca cu ulei de masline daca vrei, pentru mine a dat rezultate cel normal.

| AldanaBlue a răspuns:

Ptr putin @ BlackAngel. Imi lasi un mesaj daca vrei pe prv peste ceva vreme si imi spui daca e Ok si in cazul tau.

| Rosalie_9695 a răspuns:

Intaritor de unchii, gasesti la Oriflame happy

| Missin`you` explică:

Neaparat ulei de masline? pentru Aldana Blue:X

| Missin`you` explică:

Aldana Blue mersi mult de sfat o sa-l urmez:X