| NikoIsDirectioner a întrebat:

As vrea sa-mi cresaca unghiile mai repede, folosesc o crema pentru. asta dar unghiile cresc greeeeuuuu, am auzit de uleiul de ricin si poate am sa-l folosesc, dar stiti o "reteta" care o pot face eu singura? Funda bineinteles!happy

Răspuns Câştigător
| deniedaccess a răspuns:

Uleiul de ricin ajuta doar la cresterea parului dar pentru unghii se foloseste ca mic truc uleiul de masline putin caldut, nu doar ajuta unghiile sa creasca le si intareste
incearca si tu!

| deniedaccess a răspuns (pentru NikoIsDirectioner):

Nu ai pentru ce draga mea!
atunci cand pot sa ajut o fac cu placerehappy

6 răspunsuri:
| NikoIsDirectioner explică:

'' creasca, scuze

| ForbiddenDreams a răspuns:

Nici o reteta. Incalzesti putin uleiul de ricin si il aplici pe fiecare unghie cu o pensula de la o oja veche sau oricare alta, lasi asa 10 minute si dupa te speli. Aceiasi chestie o poti face si cu uleiul de masline.Fa-o pe fiecare saptamana pentru efecte rapide, chiar si zilnic, nu-ti face nici un rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia calciu, ajuta credterea si rezistenta unghiilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca unghiile false alea mai miciwinking de uleiul de ricin habar nu amstraight face :*