| valeria4u a întrebat:

Cum imi cresc unghiile mai repede? Adica ce trebuie sa fac? (Fara săruri, creme sau mai stiu eu ce. happy )
Funda. \dancing

11 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Bai caldute cu ulei de parafina pe care il poti cumpara de la farmacie.Tratamentul cu zeama de lamaie care este unul dintre cele mai bune tratamente naturiste, aflate la indemana oricui pentru intaririea si stimularea cresterii unghiilor. Dupa doar o saptamana de folosire a tratamentului, unghiile devin mai rezistente si au un aspect mai sanatos. Zeama de lamaie se aplica de 2-3 ori pe zi pe unghii cu ajutorul unei pensule (din aceea care se foloseste la aplicarea lacului de unghii).
Este foarte important sa se foloseasca doar suc de lamaie proaspat si sa nu se spele mainile timp de 2-3 ore de la aplicarea pe unghii a tratamentului.

| Bitzy a răspuns:

Încearcă să le ți cât mai mult în apă.

| ioanahd1 a răspuns:

Cu ulei de masline iti cresc si repede si se si intareschappy eu am incercat si mi-au crescut repedehappy
funditapuppy dog eyes

| tuGatita a răspuns:

Sincer eu nu prea cred in toate tratamentele astea naturiste. cel putin cel cu zeama de lamaie (parca am mai zis cuiva tot aici) chiar nu da rezultate. L-am incercat de 2 ori si a incercat si o prietena cu aceeasi problema ca a ta. Ai putea incerca sa iti inmoi unghiile in ulei caldut (de masline preferabil dar e bun si celalalt), sau cu ulei de ricin din farmacie-asta e cel cu probabilitatea cea mai mare ca va da rezultate, plus de asta nici nu e scump din cate stiu eu. Mai demult mi-au crescut unghiile repede de la crema cu glicerina pentru maini si unghii de la avon, dar am renuntat la a mai folosi produse de la ei asa ca tu alegi!

| Incarcare a răspuns:

In fiecare seara, inainte sa te culci iei usturoi, il tai in jumatate si dai cu zeama aia pe toate unghiile. Dimineata te speli pe unghii cu apa calda si sapun. puppy dog eyes Repeti metoda si intr-o saptamana se va vedea diferenta

| Flaviucu a răspuns:

Nu le mai roade!

| valeria4u explică (pentru Flaviucu):

Nu le rod. oh go on Pur si simplu nu cresc. straight face

| Flaviucu a răspuns (pentru valeria4u):

Totusi incearca calciu+de

| blueSky_3324 a răspuns:

Uleiul de masline, masaj

| liiaa a răspuns:

Pur si simplu:lasa-le sa creasca.Este mai bine decat orice crema.

| Farmec a răspuns:

Iti recomandam sa folosesti Lotiunea pentru tratarea unghiilor din gama Farmec (http://farmec.ro/......r-192.html UTILIZARE
Aplică pe suprafaţa unghiei, având grijă să protejezi cuticulele cu ulei.
În prima săptămână se folosește zilnic, după care se aplică de 2-3 ori pe săptămână