| Lale_2033 a întrebat:

Am si eu nevoie de putin ajutor... Cum as putea sa-mi prind parul pentru o nunta, tinand cont ca am parul cam pana la umeri (nu f des) si rochia e fara bretele si scurta. Daca puteti sa-mi ziceti o varianta care sa nu necesite mersul la salon... Am cam epuizat toate variantele la celelate nunti, iar pentru asta ma gandeam la el cret prins intr-o parte cu o agrafa draguta. voi cum l-ati prinde in locul meu? Fetele sper sa ma puteti ajuta. Iar pentru voi baieti, cum v-ar placea sa vedeti o fata cu parul prins? Ms

PS: am 21 de ani.

5 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Un coc sau o carare asimetrica cu parul ondulat lejer, poti face bucle cu placa.

| asya a răspuns:

Parerea mea... cea mai cocheta si simpla freza este aceea in care iti tapezi parul din varful capului, il prinzi intr-o coada de cal si in jurul elasticului(care trebuie sa fie minuscul si apropiat de cularea parului tau) sa-ti incolacesti o suvita de a ta care sa acopere elasticul! Intinzi bine parul si inainte si dupa ce il prinzi in coada!
Nu este cret...insa nu uita...cu cat mai simplu si mai putin cu atat este mai frumos!

| maria a răspuns:

Poti sa iti faci un coc simplu, delicat dupa ce in prealabil ai pieptanat bine parul, ai aplicat un strat de fixativ, urmand sa il rasucesti intr-o forma care sa iti placa. Poti sa ti-l strangi usor, rulat, sub forma de scoica sau circular in functie de abilitatile tale sau sa ceri ajutor la o prietena.In alta ordine de idei, important este sa iti stea tie bine, fara sa te gandesti la ceilalti, cat despre baieti, ei in general sunt atrasi de farmecul persoanei, de chipul sau, de voce, de partile corpului frumos evidentiate, adica bust, picioare, incaltaminte, accesorii, mai putin de modul in care are o fata parul strans. Poti sa iti cumperi o clama eleganta, sa iti tapezi putin parul, urmand sa ti-l strangi sub o anumita forma, la final iar fixativ, de preferinta unul rezistent. Distractie placuta si mult succes in realizarea coafurii. Daca reusesti ca timp sa ajungi la o coafeza cu experienta si iti permiti financiar, ai scapat de griji si vei fi mai relaxata.Sunt saloane care au preturi de bun simt si mai lucreaza si barbati in bransa si sunt chiar talentati, as indrazni sa spun ca au uneori mai multa imaginatie decat femeile. Eu m-am dus la un salon de cartier, cu o programare intr-adevar si m-a costat 30 ron un coc elegant, finut, care mi-a tinut 2 zile happy. Mult succes!

| Lale_2033 explică:

Asya e frumoasa coafura de care zici tu, dar problema e ca nu am parul atat de lung incat sa vina bine la spate. sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa ti`l intinzi pefect! Sa stea drept-drept, si sa-l treci asa pe o parte cu carare pe`o parte daca sti cum zic, si prinzi o agrafa dinaia mai "smechera"laughing cu pietricele in functie de culoarea rochiei si o sa aratsi simpla si dragutsa!happy

Distractsie placuta la nunta!batting eyelashes

P. S: Stiu ca ai zis cum sa-l prinzi. dar eu zic ca asa arata mai bine.desfacut.decat prins.esti tanara. 21 de ani.doar n`o sa-ti faci coc.ca mireasa.sau babeleblushing!laughinglaughinglaughing