| dEutSa_8892 a întrebat:

Am si eu o intrebare straight face am cosuri pe piept, spate, mai multe decat am pe fata... ce as putea sa scap de ele?straight face mi se pare ceva urat si de obicei nu port decolteuri ba chiar deloc...doar daca imi torn tona de fond de ten.si tot se vede urat...straight face ziceti-mi si mie...ca sincer mi-e rusine sa ies asa afara

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Nu stiu cat de bine iti va face intr-o parte si cat de rau in cealalta... dar eu iti recomand solarul.(solarul nu e deloc sanatos)
Daca faci cateva sedinte de solar...cosurile ti se vor usca...in plus vei avea o nuanta draguta.Tot pentru cosurile de pe piept si spate este buna crema de galbenele.La farmaciile naturiste ar trebui sa gasesti. Daca folosesti crema dupa dus, inainte de culcare...si faci cateva sedinte de solar...ar trebui sa iti treaca si sa ai o piele frumoasa. Cel putin la mine functioneaza.Succes!

Ps: Daca prinzi cateva zile cu soare... da fuguta la iarba verde sau la o piscina...sa te bronzezi natural. E mult mai ok decat solarul...desi iti va lua putin mai mult timp sa scapi de cosuri

20 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Dupa fiecare baie foloseste o crema de corp de la avon/du-te la un dermatolog urgent

| mikiscence a răspuns:

Nu fac reclama...este un tratament cu pastile de la forever(asa se cheama)nu se gaseste in magazine, ...sunt reprezentanti... costa ceva mai mult... dar sunt eficiente... a luat fratele meu!

| zu a răspuns:

Pentru o problema, de genu am fost la dermatolog, si mi-a dat un gel de curatare avene un sapun special, pentru ten acneic, si inca un unguent.mai bine te duci si tu, sa-ti dea un tratament, corect

| dEutSa_8892 explică:

De spalat ma spal.ca e si normal... zilnic.straight face dar oricate produse as incerca, trec pe moment, apoi iar apar straight face...am incercat un spumant de la vichi a dat rezultate bune pe moment, dar dupa aia...
va dati seama, o sa am banchet si sincer mi-ar fi rusine sa merg cu asa ceva...mai ales ca am o rochie destul de decoltata

| nicp a răspuns:

Spala-te si nu mai pune mana pe ele. Eu folosesc pentru ele smooderm care cam usuca pielea.

| emily a răspuns:

In nici un caz sa nu le spargi, lasa-le sa se usuce si dupa baie foloseste o crema sau un ulei de corp cauta ceva la farmacia naturista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu mai da cu fond de ten, le suprainfectezi.
Analize de sânge și un control la medicul dermatolog sunt cele mai bune variante de vindecare.
Sănătate și o piele fină.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am problema asta. dar. pe fata nu am deloc. nu inteleg.numai pe piept. thinking si cateva pe umeri. dar nu prea trec.par uscate dar tot nu trec.ba apar iar.ba raman asa. sad. cand ma bronzez vara intr-adevar dispar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista anticonceptionale care regleaza situatia acesta, vorbeste cu medicul dermatolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ati ei o crema de la niveia ani cosuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff ii o chestie sa zicem naturala pentru varsta noastra sh euh am avut ft ft multe coshuri, mai am sh acum dar practic nu se vad, coshurile se formeaza din puncte negre. iar punctele negre se formeaza din murdarie mizerie, I do not mean that you have no personal hygiene care, but say you should not touch them but a shower day using a soap that will not dry your skin but to a hydrate (recommend Dove) and a cream Chamomile is soothing for the body all you want. I assure you that very soon you`re body will be change in a good way andimperfections and blackheads will disappearhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit undeva de un produs zinerit. dar nu l-am incercatbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut foarte multe cosuri pe piept si sincer nu le-am facut nimmic, de vreo 2-3 ori le am dat cu crema de galbenele, si cu corector putin pe ele care le mai usuca.si am purtat bluze nu foarte decoltate, dar daca nu te ajuta Crema de galbenele inainte de culcare pe pielea uscata du te la dermatolog! take care

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una folosesc zynerit si tot asa pe fata am 2-3 si pe spate, piept si umeri mult mai multe si mai mari laughing. du-te la medicul de familie sa-ti prescrie si tie o solutie in genul zyneritului si foloseste-o cum scrie si pe prospect. ai sa vezi ca dureaza vreo 2 saptamana pana iti trec de tot, dar dureaza mai mult pana apar altele. [apar oricum, din cauza menstruatiei si activitatii hormonale, e normal]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, si eu am aceeasi problema, sunt baiat, 17 ani.Am incercat o tona de tratamente, sincer, de solar imi este frica, dar thank God vine vara.Ideea e urmatoarea, trebuie sa ai incredere in tine, daca asa suntem, asa sa ne placa si restul. Take care si sper sa iti treaca toate >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm si eu as vrea sa incerc sa ma duc la solar, inainte nu eram de acord pentru ca dauneaza dar de 2-3 ori nu cred ca strica. Cel mai bine sa te duci la un dermatolog, si eu am aceeasi problema, si d mult ma tin sa ma duc la un doctor.Incearca si cu geluri abrazivesmug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu aloe vera de la plafar.nu cred in ce spune pupimik mie de la solar mi au aparut cosuri pe spate eu nu aveam asa ceva pana atunci. mihaela

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm...si eu am avut aceeasi problema. dar am fost la dermatolog si mi-a spus sa nu umblu prin soare, cica se agraveaza(este adevarat)am folosit si eu zynerit si crema skinoren.sunt foarte bune...

| Ella_6365 a răspuns:

Exista, cum ti-am mai spus la scoala, alifii speciale pentru partea decolteuluiwinking

| annebutterfly a răspuns:

Serios functioneaza anticonceptionalele? am mai auzit chestia asta, dar sincer imi este cam frica sa folosescsadam si eu aceeasi problema si as vrea o rezolvare cat mai rapidasad