| Iheartyou18 a întrebat:

Am si eu o intrebare..de ce cand ma epilez in zona intima cu bigul nu se ia de tot..adica tot mai ramane putin care nu se ia..raspunde-ti serios, si in mare fetele pentru ca ele stiu mai binewinking

Răspuns Câştigător
| Laura927 a răspuns:

Eu cred ca ai un big de proasta calitate sincer:/
Daca te atingi si simti parul e clar ca trebuie sa schimbi aparatul.
Daca te atingi si nu se simte parul doar se vede prin piele ( unele persoane au parul pubian mai gros si/sau pielea mai tansparenta cumva happy ) atunci nu ai ce face decat sa te bronzezi sau epilare cu ceara :/

4 răspunsuri:
| buzeduulci a răspuns:

Da-i pana se ia tot. laughing

| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu doar fetele se rad cu "bigul" in zona intima. Din punctul meu de vedere treaba e foarte simpla. Pe picior de exemplu pielea e intinsa si cu alta consistenta. Zona pubiana e mai moale, mai pufoasa iar radacina firului e altfel infipta in derma.

Depinde insa ce intelegi tu prin nu se ia. Daca ramane fir de par in urma trecerii aparatului de ras inseamna ca el nu -si face bine treaba. Daca e vorba doar de ceva vizual inseamna ca cel mai probabil ai firele de par prea negre sau prea groase sau ambele si atunci in urma rasului se vede ca niste puncte negre.

| handmade534 a răspuns:

Pentru ca e o zona atat de usor de epilat. Nu e ca piciorul, unde pielea e foarte intinsa, plus ca si firul are o alta structura. Hidrateaza-ti si tu pielea inainte sa te razi si foloseste un gel sau o spuma de ras. De ce nu folosesti ceara?

| Sezonul3 a răspuns:

Buna.M-am apucat s-o intreb pe nevasta-mea, pentru ca am vrut sa te ajut, si mi-am semnat-o singur.De juma` de ora ma cert cu ea, ma banuieste ca am o amanta, si chestii din-astea.Deocamdata nici n-a vrut sa imi spuna ceva despre treaba asta cu epilatu`, dar o las sa se calmeze si o mai intreb inc-o data, vad eu cum o iau, poate nu se mai crizeaza.Deci mai asteptam!
Revin.