| Gaby_Patrascu_1988 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare, care credeti ca este cea mai buna metoda pentru epilat in la zona intima, ca vreau sa ma epilez si vroiam sa stiu o parere este prima data cand ma epilez big grin

6 răspunsuri:
| 666_7474 a răspuns:

Pentru prima oara e indicat sa folosesti o lama (big). Apoi, dupa aproximativ 1-2 saptamani, mergi la un salon si incearca cu ceara. Daca nu doresti asa, poti folosi aparatul de epilat sau alta masinarie acasa.

Insa RECOMAND epilarea cu ceara deoarece":
1) Rareste parul si in viitor nu vei avea nevoie de epilare atat de des;
2) Folosirea lamei provoaca extinderea pilozitatii si va fi si mai greu.

Deci, recomand epilatul cu ceara sau, daca nu doresti salon, epilatorul personal. Succes!

| IrinaAndreea a răspuns:

Cred ca ceara este cea mai indicata, dar trebuie sa recunosc ca nu am folosit-o niciodata. Daca iti este jena de salon, ai putea incerca si cu epilatorul, dar trebuie sa fie special pentru zona inghinala si s-ar putea sa doara destul de tare, depinde si de tine cat de rezistenta esti la durere.

| Gaby_Patrascu_1988 explică (pentru IrinaAndreea):

Merci dar nu o sa folosec ceara pentru zona intima raman tot la big sau aparat de ras pentru moment big grin

| IrinaAndreea a răspuns (pentru Gaby_Patrascu_1988):

Scuze, acum m-am uitat mai bine la nume + poza. Da, in cazul asta pentru baieti e mai ok lama.

| Gaby_Patrascu_1988 explică (pentru IrinaAndreea):

Sincer nu stiu daca vreun baiat ar suporta o cereta la zona intima ar muri de durere si scuze dar vreau sa mai folosesc zona intima sunt prea tanar laughing

| mihai69 a răspuns:

Eu folosesc o simplă mașină de tuns (cu baterii). (fără chestiile alea de plastic pentru a „înălța" foarfecile, direct la piele - număru' zero cum se spune).