| KeepitLondon a întrebat:

Buna,ma epilez in zona intima cu bigul si acum am numai bubite rosii, am facut o iritatie. Solutii?
Urgent

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te epila niciodata cu pielea uscata, inmoaie parul pubian in apa calduta inainte sa te epilezi, foloseste spuma de ras chiar, iar dupa, ai face bine sa ai o creme sau ceva care se da dupa barbierit. Eu sunt baiat si nu m-am iritat niciodata cand mi-am epilat parul pubian dupa ce l-am inmoiat in apa calduta si imediat dupa am folosit o crema nivea laughingwinking

| CinVasileeee a răspuns:

Foloseste spirt daca nu ai ceva geluri pentru barbarit!

| CtrlAltDelicious a răspuns:

Eu am folosit solutia pe care o foloseste tatal meu dupa barbierit,este buna deoarece elimina porii aceia.
Ai incredere,este un proedeu la fel ca barbieritul, asa se intampla si la barbati cand se barbieresc dar ei folosesc solutia care se aplica dupa barbierit si au disparut "bubitele rosii".
Daca nu ai asa ceva, foloseste o crema sau un parfum, apa de colonie, la parfum si la apa de colonie ai grija deoarece o sa te usture putin

| KeepitLondon explică (pentru CtrlAltDelicious):

Am incercat solutia tatalui dar a inceput sa ma manance foarte tare si bubitele nu dispar