| ℓσνє a întrebat:

doar pentru baieti. happy
Voua va plac fetele machiate sau naturale? thinking
(Fara raspunsuri in gluma)winking

14 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Mie imi plac naturale. Machiaj doar la ocazii speciale, nunti, botezuri, etc. Si nu machiaj strident.

| Ambassaderåd a răspuns:

All of us we love natural girls. un raspuns dat de prietenii mei negri si danezi. Machiajul te face sexy si atragatoare, dar luand in seama ca atunci cand vei fi mai in varsta, ai sa arati ca naiba. sau mai rau. Sfatul meu pentru orice fumeie/ fata/ fufa: nu folositi machiaj! exemplu: mama mea nu a folosit machiaj in continuu, doar la unele petreceri sau evenimente. Si arata a 28 chiar de are 40 de ani happy.

| ROB3RT89 a răspuns:

Poate sa fie extra machiata daca n-are materie cenusie! O fata naturala da semne ca este increzatoare in ea, insa una care apleza la metode artificiale, da semne ca e neincrezatoare.Conteza caracterul si personalitatea unei fete, nu cat de machiata este, asta pentru persoanele nesuperficiale!

| missoriginal a răspuns:

Chiar adineaori l`am intrebat pe varul meu daca ii place ca prietena lui se machiaza non`stop
El incepe sa rada si imi zice ca s`a saturat sa tot inghita fond de ten si blush, sa simta gustul ala nasol de ruj si cica categoric s`a saturat sa astepte dupa ea pana sa`si retuseze machiaju' ca nah, se mai sterge fardu', rujul...
Pe scurt, baietii prefera fetele nemachiate care cand le saruti nu au gust de plastic.

| DraPraaHaarp a răspuns:

Frumusetea izvoraste din simplitate! Si eu sunt fata, si ma machiez, dar incerc sa iau aceasta vorba ca pe un ajutor, si ca pe un atuu in viata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mie imi plac cele naturale, asta nu inseamna ca nu iti poti face parul cu placa, in fine e si vina barbatilor fiindca nu le apreciaza destul, stii cum e o fata care se machiaza pleaca de la premisa ca e uratalaughing, eu am vazut multe fete frumoase fara machiaj big grin asa ca nu va mai machiati fiti voi insivabig grin

| Skeez a răspuns:

Aici depinde 90% si de tine
Daca iti pui ambitia sa nu te machiezi, dar tie iti sta oribil ( e doar o varianta) nu are rost sa continui asa
Oricum in opinia mea ar trebui sa te machezi putinwinking

| youaremyfavouritecolour a răspuns:

Te rog cauta la intrebarile mele si ai sa regasesti aceiasi intrebare...acolo sunt multe raspunsuri

| bytzy09 a răspuns:

Mai mult naturale, dar sunt mandre si machiate in cazu in care nu se exagereaza big grin

| 7Azaky a răspuns:

Mie imi plac fetele naturale(fara machiaj)!
La petreceri mai merge un machiaj, dar nu prea mult(ca ce'i prea mult strica)! Sau la o iesire la un restaurant sau ceva, adica machiajul sa fie folosit doar la evenimente mai speciale!
Deci parerea mea este ca e mai frumos natural :*! (si fondul de ten sincer il urasc din suflet I don't want to see)!
Sper ca te'am ajutat cu ceva! Te'am :* si ai grija de tenul tau!big grin

| alex945 a răspuns:

Depinde cum arata

| Brailainfo a răspuns:

:)) Tie cum iti plac? ideal ar fi ca o fata sa fie frumoasa fara machiaj, aceea fiind o frumusete naturala, dar un pic de machiaj nu strica niciodata, mai accentueaza feminitatea. Visit www.servhost.ro

| alTaiR96 a răspuns:

Naturalehee hee

| alex21ky a răspuns:

Naturale.in sensul ca nu sunt absurd sa ii zic sa nu foloseasca machiaj, dar nu o tona